Jonathan Evans Daryl Janmaat
  Patrick McNair  Żółta kartka Steven Taylor
  Juan Mata Paul Dummett63' Out
  Wayne Rooney Moussa Sissoko
62' Out Michael Carrick Vurnon Anita
  Ashley Young  Żółta kartka Yoan Gouffran
80' Out Antonio Valencia Jack Colback
65' Out Radamel Falcao Ayoze Pérez82' Out
  Robin van Persie Żółta kartka Adam Armstrong63' Out

62' In Darren Fletcher Rémy Cabella 63' In
80' In Rafael Haris Vuckic82' In
65' In James Wilson Papiss Demba Cisse63' In
  Anders Lindegaard Freddie Woodman
  Chris Smalling Michael Williamson
  Tyler Blackett Lubomir Satka
  Andreas Pereira Emmanuel Riviere

Zawodnicy Newcastle nie zdołali sprawić swoim kibicom świątecznego prezentu i gładko przegrali na Old Trafford 1:3.

Porażka z Manchesterem United, choć wkalkulowana, jest już czwartą kolejną porażką drużyny prowadzonej przez Alana Pardew. Jeśli sprawy potoczą się źle, już w Nowy Rok Newcastle może zbilansować serię sześciu zwycięstw z rzędu, którą zakończyła w listopadzie porażka z West Ham United.

Goście na prowadzenie wyszli już w 23. minucie. Mata długim dośrodkowaniem znalazł w polu karnym Falcao, Kolumbijczyk zgrał piłkę na środek do zupełnie pozbawionego opieki Wayne'a Rooneya, a ten z bliskiej odległości pokonał Alnwicka.

W 36. minucie Yoan Gouffran wyprowadzał piłkę po lewej stronie boiska. Francuz zdecydował się na zagranie do obstawionego dwoma przeciwnikami kolegi, co zakończyło stratą. Futbolówka trafiła do Juana Maty, który kolejny raz pokazał, że wie co z nią zrobić. Hiszpan doskonałym podaniem otworzył pole karne dla Rooneya, a Anglik po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

O ile w przy pierwszych dwóch bramkach, obrona Newcastle zdecydowania mogła zachować się lepiej, o tyle przy trzeciej doszczętnie się skompromitowała. W roli głównej znów wystąpił Rooney, który prostopadłym podaniem obsłużył Robina van Persie. Choć Holender znajdował się w kleszczach dwóch obrońców, zdołał uderzyć piłkę głową i przy biernej postawie Alnwicka skierował ją do siatki.

Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Colback sfaulowany został w polu karnym przez Phila Jonesa, a bramkę honorową zdobył z rzutu karnego Papiss Cisse.