Ashley Williams Seamus Coleman
  Daryl Janmaat  Luke Garbutt
  Paul Dummett Żółta kartka Żółta kartka Antolín Alcaraz
  Moussa Sissoko Leighton Baines
90' Out Yoan Gouffran Żółta kartka Samuel Eto'o
  Jack Colback  Aiden McGeady61' Out
  Ayoze Pérez Żółta kartka James McCarthy  46' Out
  Ismael Cheik Tioté Gareth Barry
73' Out Papiss Demba Cisse Arouna Koné72' Out

90' In Rémy Cabella Kevin Mirallas 61' In
73' In Emmanuel Riviere Ross Barkley46' In
  Freddie Woodman Romelu Lukaku72' In
  Davide Santon Russell Griffiths
  Vurnon Anita Bryan Oviedo
  Steven Taylor Muhamed Besic
  Adam Armstrong Tyias Browning

Sroki udanie zakończyły rok 2014. W ostatniej tegorocznej kolejce piłkarze Alana Pardew pokonali na St. James' Park Everton 3:2.

Mecz fatalnie rozpoczął się dla gospodarzy. Już w 5. minucie Everton wyszedł na prowadzenie. Seamus Coleman dośrodkował z lewej strony boiska, Williamson nie upilnował Arauny Kone i nim kibice Newcastle rozsiedli się na trybunach, ich drużyna przegrywała 0:1.

Pół godziny potrzebowali piłkarze Newcastle, by wrócić do gry. Tiote posłał nieco za głębokie dośrodkowanie pod bramkę gości, Williamson zdołał skorygować zagranie pomocnika Srok, zgrywając piłkę na środek pola karnego, skąd Cisse ładnym strzałem z pół obrotu wpakował ją do siatki.

Everton wyszedł na prowadzenie w 5. minucie meczu, Sroki dokonały tej samej sztuki pięć minut po zmianie stron. Tiote przejął podanie Aidena McGeady`ego i natychmiast uruchomił Pereza po lewej stronie pola karnego. Czterech obrońców broniło przed Hiszpanem dostępu do bramki, lecz ten znalazł drogę do siatki pomiędzy nogami Colemana.

W 68. minucie Sroki podwyższyły prowadzenie. Błąd w polu karnym popełnił Ross Barkley, przez co Jack Colback znalazł się sam na sam z Joelem Roblesem i między nogami bramkarza Evertonu posłał piłkę do bramki.

Na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry nadzieję w serca gości wlał Kevin Mirallas. Belg nie dał się złapać w pułapkę ofsajdową obrońcom Newcastle, a Jak Alnwick odważnym wyjściem nie zdołał uchronić swojego zespołu przed stratą bramki.