Tim Krul Fraser Forster
  Fabricio Coloccini Nathaniel Clyne
  Massadio Haidara Florin Gardos
  Daryl Janmaat  Jose Fonte
80' Out Paul Dummett Ryan Bertrand
  Moussa Sissoko Żółta kartka Steven Davis
68' Out Vurnon Anita Dusan Tadic60' Out
68' Out Yoan Gouffran  James Ward-Prowse60' Out
  Jack Colback Eljero Elia  82' Out
  Rémy Cabella Harrison Reed
  Ayoze Pérez Graziano Pellé

80' In Michael Williamson Żółta kartka Shane Long 60' In
68' In Emmanuel Riviere Jack Cork60' In
68' In Sammy Ameobi Matt Targett82' In
  Freddie Woodman Kelvin Davis
  Davide Santon Jason McCarthy
  Mehdi Abeid Lloyd Isgrove
  Adam Armstrong Jake Hesketh

Błędy w grze obronnej Newcastle sprawiły, że Święci wywieźli trzy punkty z St.James’ Park po raz pierwszy od 18 lat. Piłkarze Ronalda Koemana pokonali Sroki 2:1.

Jeśli prasowe doniesienia się potwierdzą, dzisiejszy mecz był ostatnim meczem Johna Carvera w roli szkoleniowca Newcastle. 50-latek nie będzie dobrze wspominał tego okresu. W czterech spotkaniach zanotował trzy porażki i jeden remis z ostatnią wówczas drużyną Premier League, a na dodatek odpadł z rozgrywek o Puchar Anglii po wyjazdowej przegranej z Leicester City.

Pierwsze minuty spotkania nie zapowiadały końcowej porażki. Sroki były zespołem przeważającym, a pierwszą składną akcję stworzyły już w drugiej minucie. Środkiem boiska ruszył z kontratakiem Sissoko, zagrał w pole karne do Cabelli, który wycofał piłkę do nadbiegającego Vurnona Anity, ale Holender zepsuł akcję.

Na bramkę strzeżoną przez byłego golkipera Newcastle uderzał Janmaat, po chwili Perez, z dystansu próbował Gouffran. Wszystkie te strzały nie sprawiały jednak Forsterowi większych problemów.

Choć to Sroki rozdawały karty, trzy podania i dwa błędy w defensywie sprawiły, że na prowadzenie niespodziewanie wyszli goście. James Ward-Prowse posłał długą piłkę z własnej połowy w kierunku bramki Newcastle. Coloccini przegrał pojedynek główkowy z Graziono Pelle, przez co futbolówka trafiła do Eljero Elii, który naciskany przez Janmaata zdołał oddać strzał na bramkę i pokonać Krula.

W 30. minucie serię 36 spotkań bez bramki zakończył Yoan Gouffran i jak na taką okazję przystało, wydarzyło się to w okolicznościach niecodziennych. Cabella podaniem między dwoma obrońcami starał się otworzyć pomocnikowi Srok drogę do bramki, jednak wydawało się, że Clyne zdoła blokować go, aż do piłki dopadnie bramkarz Southampton. Wtedy do gry włączył się Florin Gardos i starając się wyekspediować futbolówkę nastrzelił kolano Gouffrana, zdobywając bramkę dla Newcastle.

Przed zmianą stron Cabella precyzyjnym dalekim podaniem znalazł w polu karnym Pereza, Hiszpan z trudnej pozycji uderzył bez przyjęcia i minimalnie się pomylił.

Drugą połowa rozpoczęła się tak jak pierwsza. Sroki częściej przebywały pod bramką rywala, ale znów nie znalazło to odzwierciedlenia w wyniku.

W 60. minucie Gouffran mógł zdobyć bramkę już bez pomocy przeciwnika, jednak wykańczając głową świetne dośrodkowanie Haidary uderzył obok bramki.

Minutę później duet Coloccini & Jaanmat skopiował swój wyczyn z pierwszej połowy. Kapitan Newcastle wyszedł przed linię obrony do górnej piłki, przegrał jednak pojedynek powietrzny z Shanem Longiem. Piłka trafiła do Elii, którego jak poprzednio nie zdołał zatrzymać Janmaat i Święci po raz drugi w tym spotkaniu wyszli na prowadzenie.

Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry głową po rzucie rożnym główkował Paul Dummett, posłał jednak piłkę obok bramki. Nieco bliżej szczęścia był po chwili po drugiej stronie boiska Pelle, którego strzał głową zatrzymał się na poprzeczce.

W doliczonym czasie gry rywale raz jeszcze postanowili pomóc piłkarzom Newcastle. Po uderzeniu Manu Riviere Jose Fonte zatrzymał piłkę w polu karnym ręką, jednak incydent ten umknął uwadze arbitra i kilka minut później zawodnicy Southampton unieść mogli ręce w geście tryumfu, a trzecia porażka Newcastle na własnym stadionie w obecnym sezonie Premier League stała się faktem.