Vincent Kompany Żółta kartka Fabricio Coloccini
  Pablo Zabaleta Michael Williamson
  Aleksandar Kolarov  Massadio Haidara
  Eliaquim Mangala Daryl Janmaat71' Out
70' Out Samir Nasri Moussa Sissoko
59' Out David Silva Żółta kartka Vurnon Anita45' Out
  Fernandinho  Yoan Gouffran86' Out
  Yaya Touré Żółta kartka Żółta kartka Jack Colback
  Edin Dzeko Żółta kartka Ayoze Pérez
60' Out Sergio Agüero Papiss Demba Cisse

70' In Frank Lampard Ryan Taylor 71' In
59' In Jesús Navas Mehdi Abeid45' In
60' In Wilfried Bony Gabriel Obertan86' In
  Wilfredo Caballero Freddie Woodman
  Gaël Clichy Sammy Ameobi
  Martín Demichelis Emmanuel Riviere
  Fernando Adam Armstrong

Koszmarny wieczór przeżyli dziś w Manchesterze kibice i piłkarze Newcastle. Sroki nie potrafiły stawić żadnego oporu podopiecznym Manuela Pellegrini i ostatecznie doznały najwyższej porażki od kwietnia 2013 roku, kiedy podopieczni Alana Pardew polegli w Liverpoolu 0:6.

Mecz fatalnie rozpoczął się dla piłkarzy Johna Carvera. Nie minęło pół minuty gry, a Anita źle przyjął piłkę w polu karnym, przez co ta padła łupem Edina Dzeko. Holender starał się jeszcze ratować sytuację i w efekcie faulował przeciwnika, na co sędzia spotkania bez wahania wskazał na wapno.

Do ustawionej na jedenastym metrze futbolówki podszedł Sergio Aguero i strzałem w prawy róg bramki wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Krul nawet nie drgnął.

Newcastle miało szanse na wyrównanie już kilka minut później. Janmaat uderzył z dystansu, przymierzył jednak minimalnie niecelnie.

Co po chwili po drugiej stronie boiska zrobili z defensywą Newcastle Dzeko do spółki z Nasrim nie jednego mniej odpornego psychicznie piłkarza skłonić mogłoby do rozważenia zmiany zawodu. Obrońcy Srok wyglądali na zagubionych we własnym polu karnym jak ochotnicza orkiestra dęta z Małego Gacna na lotnisku Londyn Heathrow, gdy Nasri po podaniu Dzeko silnym strzałem pod poprzeczkę podwajał prowadzenie Obywateli.

Nim goście otrząsnęli się po kolejnej stracie bramki, The Citizens ukłuli ponownie. David Silva popisał się fantastycznym dalekim podaniem do wychodzącego przed linię obrony Dzeko. Coloccini nie sięgnął piłki głową, reprezentant Bośni przyjął ją na klatkę i natychmiast uderzył na bramkę trzeci raz w tym meczu zmuszając Krula do kapitulacji.

Natychmiast po zmianie stron ładną akcję przeprowadzili piłkarze Newcastle. Sissoko posłał wysokie dośrodkowanie do Cisse. Czarnoskóry napastnik uderzył na bramkę bez przyjęcia, Hart jednak był na posterunku.

Piłkarzom Johna Carvera wydawało się chyba, że ukontentowani wysokim prowadzeniem gospodarze oddadzą im w drugiej połowie inicjatywę, dali się bowiem wciągnąć na połową przeciwnika, by nadziać się na zabójczą kontrę czterech na czterech, którą golem zakończył David Silva.

Nim kibice w błękitnych koszulkach skończyli świętować czwartą bramkę ich drużyny, Silva trafił do siatki po raz kolejny. Obywatele znów wdeptali w błoto defensywę Newcastle, Aguero zgrał piłkę klatką do Silvy, a były zawodnik Valencii strzałem w długi nie dał Krulowi najmniejszych szans na skuteczną interwencję.

Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry oko w oko z Krulem stanął Wilfried Bony, jednak golkiper Newcastle wyszedł obronną ręką z tego pojedynku

Patrząc na to spotkanie trudno było uwierzyć, że na Etihad Stadium spotkały się dziś dwie drużyny występujące w tej samej klasie rozgrywkowej. Newcastle odebrało srogą lekcję futbolu, a porażka 0:5 jest wynikiem całkowicie zasłużonym.