Widzów: 49801
Sędzia: Anthony Taylor

Tim Krul David De Gea
  Fabricio Coloccini Żółta kartka Marcos Rojo89' Out
65' Out Ryan Taylor Jonathan Evans
  Michael Williamson  Chris Smalling
  Daryl Janmaat Żółta kartka Antonio Valencia
  Moussa Sissoko Ángel Di María  59' Out
  Gabriel Obertan Daley Blind
81' Out Sammy Ameobi  Ashley Young
  Mehdi Abeid Ander Herrera
  Papiss Demba Cisse Marouane Fellain82' Out
59' Out Emmanuel Riviere Wayne Rooney

65' In Jonás Gutiérrez Żółta kartka Michael Carrick 89' In
81' In Yoan Gouffran Adnan Januzaj 59' In
59' In Ayoze Pérez Juan Mata82' In
  Freddie Woodman Anders Lindegaard
  Vurnon Anita Phil Jones
  Lubomir Satka Patrick McNair
  Adam Armstrong Radamel Falcao

Sroki przegrały na własnym boisku z Manchesterem United 0:1. Wynik mógł być inny, ale Cisse i Riviere zmarnowali doskonałe sytuacje na otwarcie wyniku, a w początkowych minutach spotkania sędzia nie podyktował ewidentnego rzutu karnego dla Newcastle.

Mecz mógł doskonale rozpocząć się dla gospodarzy. Manu Riviere wpadł w pole karne Manchesteru United, Chris Smalling spóźnił się z interwencją faulując napastnika Newcastle, jednak arbiter nie dopatrzył się w tej akcji przekroczenia przepisów.

Piłkarze z Manchesteru zdominowali poczynania na boisku, na długie minuty zamykając Sroki na ich własnej połowie. Mimo to pod bramką Krula robiło się niebezpiecznie jedynie, gdy obrona Newcastle popełniała kardynalne błędy.

W 26. w skutek nieumiejętnie zastawionej pułapki ofsajdowej sam na sam z Krulem znalazł się Wayne Rooney. Obrońcy Newcastle stanęli w miejscu z rękoma w górze, niesłusznie sygnalizując pozycję spaloną napastnika reprezentacji Anglii. Sędzia pozostał niewzruszony, presji nie wytrzymał jednak napastnik Man Utd, w doskonałej sytuacji fatalnie pudłując.

Po chwili Coloccini potknął się w pozornie niegroźnej sytuacji i przed szansą znów stanął Rooney, nie zdołał jednak wykorzystać okazji.

Kilka minut później Newcastle mogło skarcić gości. Riviere zagrał głową do czyhającego przed polem karnym Cisse, Senegalczyk sprytnie przerzucił piłkę myląc obrońcę i natychmiast uderzył z powietrza, bardzo jednak niecelnie.

Nim obie drużyny zeszły do szatni znów przed szansą stanęli piłkarze Louisa van Gaala. Pozostawiony zupełnie bez opieki w polu karnym Fellaini głową zamknął dośrodkowanie Valencii, jednak Krul popisał się koncertową interwencją.

Ostatnie słowo w pierwszej odsłonie należało jednak do Newcastle. Piłkarze Johna Carvera ruszyli z kontrą na bramkę gości. Sissoko doskonale wypuścił Riviere, który stanął oko w oko z Davidem De Gea, wyłożył się jednak na piłce jak sześciolatek na boisku szkolnym.

Riviere ponownie znalazł się przed szansą na debiutanckiego gola w Premier League chwilę po zmianie stron. Ryan Taylor posłał piłkę w pole karne z rzutu wolnego, Coloccini przedłużył głową do Francuza, który znów stanął oko w oko z De Gea, nie zdołał jednak z najbliższej odległości pokonać golkipera gości.

Popis bramkarskich umiejętności dał po drugiej stronie boiska Tim Krul. Holender najpierw wybronił uderzenia Fallainiego, a po chwili dobitkę Younga, gdy Mike Williamson znów zajęty był wymachiwaniem rękoma, bezpodstawnie domagając się odgwizdania pozycji spalonej.

Najlepszą okazję na zdobycie bramki Srok miały w 68. minucie. Perez i Cisse ruszyli z kontrą mając przed sobą tylko jednego obrońcę Manchesteru. Ayoze podręcznikowo obsłużył Senegalczyka podaniem, po którym piłka na tym poziomie rozgrywek musi trafiać do siatki. Cisse nie uderzył jednak czysto i futbolówka minęła bramkę.

Nieskuteczność Srok przykładnie ukarana został na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry. Rooney przedarł się w pole karne. Gouffran do spółki z Abeidem zdołali powstrzymać napastnika gości, jednak Algierczyk zbyt długo zwlekał z wybiciem piłki i przepchnięty został przez Rooneya. Krul próbował ratować sytuację, wykopał jednak "łaciatą" prościutko pod nogi Ashleya Younga, który wpakował ją do pustej bramki.

Newcastle mogło natychmiast odpowiedzieć na straconą bramkę. Cisse główkował po dośrodkowaniu Sissoko, ale De Gea jeszcze raz w tym meczu udowodnił swoje ponadprzeciętne umiejętności.