Nastepny mecz

Rywal Newcastle

Newcastle United

Koniec sezonu -:-
 
31.07.2024
St. James' Park, Newcastle

Ostatni mecz

Rywal NUFC A-League All Stars

Newcastle United

8-0
 
24.05.2024
Marvel Stadium, Docklands

Tabela Championship

LpDrużynaMeczePunkty
1.Manchester City 3891
2.Arsenal FC 3889
3.Liverpool FC 3882
4.Aston Villa 3868
5.Tottenham Hotspur 3866
6.Chelsea FC 3863

NUFC.PL zmienia się dzięki Wam!
Zapraszamy do korzystania z nowego systemu komentarzy, o wiele więcej zmian jest coraz bliżej.

NUFC - dolacz do nas

NUFC.PL tworzą kibice dla kibiców. Przyłącz się do nas i pomóż sprawiać, że strona staje się dla Was lepsza!
Kontakt przez dział Współpraca lub wiadomość na Facebooku.

John Carver
  • John Carver
  • Narodowość: Anglik
  • Data i miejsce urodzenia: 16 stycznia 1965, Newcastle
  • Stanowisko: Asystent menedżera
  • Poprzednie kluby: -

[ Wróć ]

 


John Carver urodził się 16 stycznia 1965 roku w Newcastle. Jego kariera piłkarska przedstawia się bardzo skromnie. W latach 1983-1985 reprezentował barwy Newcastle United, jednakże ani razu nie udało mu się zagrać w drużynie. Następnie przeniósł się do walijskiego Cardiff City, gdzie zaliczył tylko 13 spotkań nie strzelając żadnej bramki. W 1987 roku zasilił szeregi Gateshead FC. W brawach ekipy z piątej ligi rozegrał 113 meczów i dziesięciokrotnie trafiał do siatki rywala. W wieku 35 lat zakończył swoją karierę zawodniczą i skupił się na trenerce.

W latach 1999 - 2004 był asystentem sir Bobby Robsona. W listopadzie po zwolnieniu legendarnego menadżera objął funkcję tymczasowego opiekuna klubu. Pierwsze starcie zaliczył udanie, gdyż Sroki pokonały Blackburn Rovers 3-0. Zwycięstwo to zadedykował Robsonowi. Carver od samego początku podkreślał, że nie chce zostać pierwszym menadżerem. Po zaledwie jednym meczu zastąpił go Graeme Souness, który sprowadził na St. James' Park swoją własną doradczą ekipę

W lipcu 2005 roku dołączył do Leeds United, gdzie został pierwszym trenerem podstawowego składu. W maju następnego roku został pierwszym asystentem Kevina Blackwella, ówczesnego menadżera Pawi. W sezonie 2006/2007 po bardzo słabym starcie zarząd podziękował Blackwellowi za współpracę i Carver po raz drugi został p.o. głównodowodzącego klubem. Ponownie w swoim pierwszym meczu wygrał, tym razem z Birmingham City 3-2. Jednak następne mecze przyniosły serię porażek i 23 października 2006 roku władze klubowe zwolniły go. Następnie zaliczył krótką przygodę z Luton Town, gdzie ponownie współpracował z Blackwellem. Trudności finansowe drużyny, wyprzedaż zawodników wbrew sztabowi trenerskiemu spowodowały, że drogi Luton i Johna rozeszły się.

Jako pełnoprawny pierwszy trener zadebiutował 1 lutego 2008 roku w barwach Toronto FC w Major Soccer League. Jako ciekawostkę należy wymienić karę 750 dolarów za krytykę poziomu sędziowania w amerykańskiej lidze. Miało to miejsce podczas przegranej potyczki 2-3 z FC Dallas. Niedługo potem 25 kwietnia 2009 roku zrezygnował z funkcji trenera drużyny. Przerwa w pracy trwała do grudnia 2009 roku, gdy dołączył do sztabu Plymouth Argyle. Najwyraźniej praca jako głównodowodzący w klubie nie odpowiada mu, gdyż w styczniu 2010 odrzucił propozycję zostania menadżerem Lancashire. Sezon 2010/2011 rozpoczął jako trener pierwszej drużyny w Sheffield United, gdzie miał przyjemność współpracować z Garym Speedem. Jednakże trwało to krótko. Speed 14 grudnia objął posadę selekcjonera Walii, Carver przejął po nim obowiązki jako p.o.

30 grudnia opuścił pokład ekipy z Hillsborough, aby 18 stycznia dołączył do swojego rodzinnego klubu czyli Newcastle United jako asystent Alana Pardew. Początkowo miał pełnić tę funkcję do końca ówczesnych rozgrywek. Jednakże współpraca obu panów układała się na tyle dobrze, że władze klubu podpisały z nim długoterminowy kontrakt. We wrześniu 2012 roku Carver podpisał kontrakt na najbliższe 8 lat i będzie obowiązywał do 2020 roku.


Opracował: Luka