Nastepny mecz

Rywal Newcastle

Newcastle United

Koniec sezonu -:-
 
31.07.2024
St. James' Park, Newcastle

Ostatni mecz

Rywal NUFC A-League All Stars

Newcastle United

8-0
 
24.05.2024
Marvel Stadium, Docklands

Tabela Championship

LpDrużynaMeczePunkty
1.Manchester City 3891
2.Arsenal FC 3889
3.Liverpool FC 3882
4.Aston Villa 3868
5.Tottenham Hotspur 3866
6.Chelsea FC 3863

NUFC.PL zmienia się dzięki Wam!
Zapraszamy do korzystania z nowego systemu komentarzy, o wiele więcej zmian jest coraz bliżej.

NUFC - dolacz do nas

NUFC.PL tworzą kibice dla kibiców. Przyłącz się do nas i pomóż sprawiać, że strona staje się dla Was lepsza!
Kontakt przez dział Współpraca lub wiadomość na Facebooku.

Strona główna -> Teksty -> Scott Parker

Scott Parker

Scott Parker

Sezon Klub Występy Bramki
1997/98 Charlton 3 0
1998/99 Charlton 4 0
1999/00 Charlton 14 1
2000/01 Charlton 20 1
2000/01 Norwich 6 1
2001/02 Charlton 37 1
2002/03 Charlton 28 4
2003/04 Charlton 20 2
2003/04 Chelsea 16 1
2004/05 Chelsea 8 0

Redaktorzy Newcastle-Online postanowili dowiedzieć się bardziej szczegółowych informacji na temat Scotta Parkera od ludzi związanych z byłymi klubami naszego nowego nabytku.

Rich Godden (współtwórca witryny Chelsea):

Jaka były Twoje pierwsze odczucia, kiedy Chelsea pozyskała Parkera?
Byłem zadowolony, że kupiliśmy Scotta Parkera, po tym jak zobaczyłem go rozbijajacego naszą drużynę kilka tygodni wcześniej, kiedy to przegraliśmy z Charltonem. Odniosłem wrażenie, że kwota jest nieco za wysoka, ale oczywiście to nie jest zbyt wielki problem, jeśli ma się grube miliony w zanadrzu.

Jakie umiejętności czy atrybuty piłkarskie zaobserwowałeś podczas jego krótkiego pobytu w Chelsea?
Scott był zawsze w 100% pochłonięty wszystkim co robił na boisku. Kiedy atakował przeciwnika, wiedział co robi. Gra na boku pomocy nie pozwoliła mu w pełni pokazać swoich możliwości, ale udowodnił, że potrafi grać szybkimi, krótkimi podaniami. Ma pod tym względem talent, ale sądzę, że lepszy byłby w roli bardziej defensywnego pomocnika. Kiedy Jose Mourinho wystawiał go zamiast Makelele, nie popełniał błędów i sądzę, że gorszy piłkarz niż Maka, straciłby miejsce w skladzie na rzecz Parkera. To jest także pozycja, która zwiększa jego szanse na karierę reprezentacyjną, ponieważ patrząc na Lamparda i Gerrarda, na których teraz stawia Sven, obaj lubią grać z przodu.

Newcastle miało wiele problemów z krnąbrnymi charakterami. Czy w Chelsea Parker kiedykolwiek swoim zachowaniem na lub poza boiskiem przysporzył managerowi/klubowi złą sławę?
Poza boiskiem przyciągnął wielu negatywnie nastawionych dziennikarzy, głównie ze względu na to, jak potraktowano jego odejście z Charltonu. Nie zdołali zauważyć, że to Alan Curbishley złamał obietnicę złożoną podczas podpisywania kontraktu kilka miesięcy wcześniej. Podczas pobytu w Chelsea w prasie ukazywały się jedynie nagłówki mówiące o tym, że chce grać więcej, co jest zrozumiałe. To jest godne pochwały, gdyż nie chce jedynie siedzieć i pobierać sporej pensji, nic przy tym nie robiąc.

Jaka był Twoja reakcja kiedy podpisał kontrakt z Newcastle?
Mieszane uczucia... Z jednej strony nie byłem zadowolony, że Chelsea sprzedaje piłkarza z takim potencjałem tracąc przy tym 3,5 miliona funtów. Z drugiej strony cieszyłem się, że taki profesjonalista trafi do klubu, w którym zostanie doceniony i w którym jest potrzebny. Ludzie mówią, że jego transfer do Chelsea to krok wstecz, ale ja się z tym nie zgadzam. Z Charltonu, w którym był głównym aktorem, przeniósł się do Chelsea, gdzie musiał grać u boku piłkarzy światowej klasy, a teraz stanie się znaczącym graczem w jednym z europejskich "uśpionych" gigantów.

I na koniec, czy sądzisz, że okaże się dobrym czy złym transferem Newcastle i dlaczego?
Myślę, że udowodni, że to doskonały transfer dla Newcastle. Było (i nadal jest) zbyt wiele złych charakterów w szatni przy St.James' Park. Aby sprowadzić klub na właściwe tory, potrzebna jest większa liczba uczciwych profesjonalistów, takich jak Shearer, Given i Parker.


David Robson (współtwórca witryny Charltonu):

Wielu fanów Newcastle nie jest pewna, jakim tak naprawdę typem piłkarza jest Parker. Czy jest to defensywny pomocnik, ofensywny, a może "box to box"?
Jedną z rzeczy, którą uwielbiałem oglądając Scotta Parkera, była mnogość ról, które może odegrać w środku pola. Jest środkowym pomocnikiem, który nie boi się walki. Tym, co czyni Parkera naprawdę dobrym piłkarzem, jest umiejętność gry z przodu w stylu Freddiego Ljungberga i strzelanie bramek. Jego silną stroną jest gra w defensywie i czasami porównuję go do Roya Keana.

Jakie w Twojej opinii są silne, a jakie słabe punkty Parkera?
Odbiór piłki jest wielkim atutem, którym dysponuje. Nie obawia się zaatakować nikogo i 9 razy na 10 odbierze piłkę. Niestety jego słaby punkt ujawnia się, kiedy nie zdoła jej odebrać. Często dostaje kartki i musi opuszczać mecz z powodu zawieszenia. Nie jest jednak typem "złego piłkarza", nie zostaje wyrzucany z boiska, ale zbiera żółte kartki.

Do którego z obecnych graczy Premiership porównałbyś Parkera? Który z nich odgrywa podobną role do niego?
Do Roya Keane'a, on ma potencjał, by stać się nowym Royem Keanem. Nie byłem zaskoczony, kiedy tak duży klub jak Newcastle złapał Parkera, kiedy tylko pojawiła się taka możliwość.

Newcastle przez lata musiało zmagać się z wybrykami piłkarzy na i poza boiskiem. Czy Parker to rodzaj piłkarza, który może sprawiać problemy?
Parker nie będzie sprawiał kłopotów. Nie rozpocznie bójki na placu gry i nie dostaje czerwonych kartek zbyt często (chyba zdarzyło mu się to dwa razy przez cała karierę w Charltonie), jednak dostaje żółte kartki za pojedyncze, spóźnione wślizgi.

Czy tuż przed transferem do Chelsea Parker nie podpisał nowego kontraktu z Charltonem? Jakie jest Twoje zdanie na temat tej afery?
To jest powód, dla którego fani Charltonu wciąż nienawidzą Parkera. Nie wybaczyli mu tego, że podpisał 5-letnią umowę w sierpniu tylko po to, by cztery miesiące później przejść do Chelsea. W tamtym czasie 10 mln. funtów było sporą sumą, szczególnie dla Charltonu, jednak kibice nie wybaczą mu, ponieważ sądzili, że będzie lojalny i zostanie w klubie przynajmniej do lata. Myślałem, że pozostanie, dopóki się nie dowiedziałem, że po meczu z Wolves w styczniu udał się wprost do kierownictwa prosząc o pozwolenie na odejście. Trudno się było z tym pogodzić, ponieważ wszyscy wiemy, jaki ma talent. Fani Newcastle przekonają się o tym wkrótce.

Jesteś zaskoczony, że nie został w Chelsea dłużej?
Nie, wszyscy wiedzieliśmy, że on będzie musiał przedzierać się do pierwszej drużyny Chelsea i to, że spędził tam tylko półtorej sezonu nie jest dla nas zaskoczeniem. Powinien był pozostać na The Valley jeszcze jeden sezon. Sądzę, że jeśliby został, w tej chwili byłby regularnym reprezentantem Anglii.

I na koniec, czy Newcastle pozyskało dobrego piłkarza?
Tak. Newcastle kupiło piłkarza z wielkim potencjałem. Piłkarza, który może grać w reprezentacji podczas następnych Mistrzostw Świata. Piłkarza, który w każdym meczu daje z siebie 110% i na pewno będzie ciężko pracował dla dobra Newcastle Utd. Jeżeli odbuduję formę, jaką miał w Charltonie, na pewno pomoże Newcastle wrócić do górnej części tabeli, gdzie jest ich miejsce.

[ Wróć ]


Opracował: Krzysztof "Krzychu" Gomułka