Nastepny mecz

Rywal Newcastle Crystal Palace FC

Newcastle United

-:-
 
24.04.2024
Selhurst Park, Londyn

Ostatni mecz

Rywal NUFC

Newcastle United

Tottenham Hotspur 4-0
 
13.04.2024
St. James' Park, Newcastle

Tabela Championship

LpDrużynaMeczePunkty
1.Arsenal FC 3171
2.Liverpool FC 3171
3.Manchester City 3170
4.Aston Villa 3260
5.Tottenham Hotspur 3260
6.Newcastle United 3250

NUFC.PL zmienia się dzięki Wam!
Zapraszamy do korzystania z nowego systemu komentarzy, o wiele więcej zmian jest coraz bliżej.

NUFC - dolacz do nas

NUFC.PL tworzą kibice dla kibiców. Przyłącz się do nas i pomóż sprawiać, że strona staje się dla Was lepsza!
Kontakt przez dział Współpraca lub wiadomość na Facebooku.

Strona główna -> Toon Army Poland -> South Boys - historia powstania

South Boys

Pewnego dnia na forum padła propozycja założenia lokalnego fanklubu kibiców Newcastle United na Górnym Śląsku i Zagłębiu Dąbrowskim. Okazało się, że na forum NUFC.PL jest już zarejestrowanych parę osób z tego regionu i po krótkich negocjacjach doszliśmy do porozumienia.

Po kilku dniach, a dokładnie 26 września 2009 roku Sroki podejmowały Ipswich Town, więc postanowiliśmy wykorzystać tą sytuacje i po raz pierwszy wspólnie dopingować poczynania Srok (a przy okazji się poznać). Na pierwszym spotkaniu zameldowało się 5 osób, NUFC natomiast rozbiło Ipswich 4:0, więc spotkanie można było uznać jak najbardziej za udane.

Następna okazja do spotkania się nadarzyła się 17 października. Właśnie na meczu z Nottingham Forest padł pomysł wystawienia drużyny w turnieju kibiców w Jaworznie. Każdemu bardzo spodobała się ta inicjatywa, więc postanowiliśmy zorganizować zakup stroi oraz wspólne granie na Orliku w Tarnowskich Górach. W między czasie na forum NUFC.PL pojawiały się nowe osoby chętne do wspólnego oglądania meczów i grania razem z nami.

15 listopada pierwszy raz wyszliśmy na murawę Orlika, gdzie zagraliśmy mecz. Mimo że na dworze była niska temperatura to nikt tego nie odczuwał, bo każdy z nas był tak zaangażowany w grę.

South Boys

Przez okres listopadowo-grudniowy razem obejrzeliśmy jeszcze mecze z Middlesbrough i Derby oraz zdążyliśmy jeszcze parę razy pokopać razem piłkę. Później nadszedł czas świąteczno-noworoczny i po nim odbył się turniej. Dokładnie 22 stycznia w Jaworznie zjawiliśmy się na halowym turnieju kibiców.
Trafiliśmy do grupy z West Hamem oraz Valencią. Jak się później okazało zajęliśmy zaszczytne 7. miejsce. Oczywiście nie wynik tu był najważniejszy, a dobra zabawa i integracja z resztą ekipą fanów Srok z całej Polski.

South Boys
Górny rząd od lewej: Hagi, Worek, Schwarzer, Falcker
Dolny rząd od lewej: Majner, MaTTiX, Seba, Hanys

Po udanej integracji i zabawie trzeba było wrócić do ligowych rozgrywek. Postanowiliśmy zorganizować wyjście do pobliskiego pubu na dwa mecze. Najpierw Newcastle podejmowało Leicester City, a później nadszedł czas derbów z Boro. Gdy nadszedł radosny czas dla każdego fana NUFC (tzn. kiedy Sroczki zapewniły sobie awans do Premier League) wpadliśmy na pomysł wspólnego grillowania i świętowania. Niestety nie doszło do tego spotkania z wielu powodów i mam nadzieję, że w przyszłym roku takie spotkanie nam się uda zorganizować.

Później naszedł czas w którym największą role odgrywały wuwuzele, Jabulani i.. Edytka oraz Marta Tak, tak Mistrzostwa Świata w RPA. Postanowiliśmy zorganizować wypady na mecze reprezentacji Anglii. Mimo że Angole zagrali poniżej oczekiwań to i tak długo pozostanie nam w pamięci jedno z wydarzeń, a mianowicie miss mokrego podkoszulka zafundowany przez Falckera. W między czasie wpadliśmy na pomysł zrobienia wspólnych koszulek fanklubu.

South Boys

Na inaugurację z Manchesterem chcieliśmy zrobić pospolite ruszenie i pobić rekord frekwencji. Niestety mecz odbył się w poniedziałek o 20:00 i wiele osób musiało zrezygnować z przybycia. Tego wieczoru zameldowało się 6 osób i paręnaście z ManUtd. W międzyczasie udało nam się zebrać 10 osób chętnych na koszulki i wydaliśmy je w ekspresowym tempie. W poprzednią sobotę w związku z meczem z Evertonem odbyło się ostatnie z organizowanych do tej pory spotkań.

Krótko podsumowując przez rok rozwinęliśmy się jako fanklub. Nasza frekwencja rośnie (przynajmniej na forum i mam nadzieję że to się zmieni i nowi będą stawiać się razem z nami na meczach), myślę że pokazaliśmy się z dobrej strony na turnieju, wydaliśmy koszulki oraz stroje. Dziękuje wam Panowie za cały rok.

South Boys

A jakie cele stawiamy sobie na ten? Myślę, że każdy sobie odpowie indywidualnie... ale uważam, że w miarę możliwości postaram się zorganizować jeszcze więcej spotkań, może się uda wypad w góry lub przynamniej grill. Jeśli fundusze pozwolą to Wydamy jakieś nowe gadżety. Mam jeszcze parę pomysłów, ale o tym później.

Wróć


Autor: MaTTiX , 21.09.2010