Forum Newcastle United Strona Główna
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1

Podsumowanie sezonu 2012/13
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatem
Post Podsumowanie sezonu 2012/13 
[img]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/919591_465367100196746_978702445_o.jpg[/img]

Właśnie zakończył się niezwykle męczący i nużący sezon dla nas, kibiców Srok. Sezon, przed którym większość z Nas wiązała ogromne nadzieje po bardzo udanym poprzednim sezonie. Liczę także na Wasz udział w dyskusji.

Zacznę od pozytywów, bo ich nie było zbyt wiele:
* występ w Lidze Europy - dojście do ćwierćfinału tych rozgrywek uważam za spory, jeśli nie nawet wielki sukces, mając na uwadze to, jaki stosunek do LE mieli wszyscy w Newcastle przed rozpoczęciem sezonu.
* mecz z Chelsea na SJP - takie Sroki mógłbym oglądać na okrągło! W tym meczu odpaliła (jak się później okazało równie szybko "wybuchła") petarda o nazwisku Sissoko. Podobało mi się to, że mimo niekorzystnego wyniku nasi potrafili odwrócić losy spotkania.
* zimowa ofensywa transferowa - po tragicznej pierwszej części sezonu Pardew powiedział, że bez wzmocnień spadniemy do Championship. Na reakcję Ashleya i spółki długo nie trzeba było czekać - takie transfery jak Gouffran, Sissoko czy Yanga-Mbiwa robiły spore, jeśli nie ogromne wrażenie. Ci zawodnicy niezwykle efektownie rozpoczęli "czarno-białą" przygodę, jednak później dość szybko znacznie (w szczególności Sissoko) obniżyli loty. [size=9]No może poza Gouffranem. [/size]

Czas na negatywy:
* taktyka - to było coś nie do opisania - jak, mając tak kreatywnych i mobilnych zawodników jak Cabaye, Marveaux, Gouffran, Ben Arfa, Sissoko czy nawet Anita można grać dzidę na osamotnionego Cisse z pominięciem tego efektownego środka pola? To wie, ale bo i nawet nie wie, sam Pardew.
* brak walki i ambicji - coś co zabolało najbardziej - sezon / 2 sezony temu mając teoretycznie gorszą drużynę, nasi kopacze gryźli trawę równo. W tym sezonie (poza pojedynczymi wyjątkami) tego zabrakło. Zabrakło osobowości jaką za sobą pociągnęli piłkarze pokroju Nolana czy Bartona.
* letnia defensywa transferowa - piłkarskie powiedzenie się tu w 100% sprawdziło - kto nie podąża za postępem, ten się cofa. I tak było tym razem - zatrzymanie kluczowych graczy to był owszem, spory sukces, jednakże brak tego kroku naprzód zaprzepaścił szanse na przyzwoity rezultat w tym sezonie. Niestety zarząd myślał, że i tym razem uda się sprowadzić mnóstwo grajków za zabawnie niskie pieniądze - to się nie udało. Na + tego okienka zdecydowanie transfer Bigiego.
* stawianie ma młodzież, a raczej jej brak - w wielu klubach 17, 18 czy 19-latkowie już mają za sobą jakieś występy w pierwszej drużynie, u nas tego zabrakło. Zarząd Newcastle uważa chyba graczy 21, 22-letnich za młode talenty (tok myślenia podobny do tego w polskiej lidze). Mimo plagi kontuzji największy talent w drużynie, czyli Adam Campbell nie otrzymał prawdziwej szansy na pokazanie się. Choć w sumie może to jest jakaś strategia, żeby żadne petrodolary go nie skusiły? Very Happy
* 8-letnia umowa dla Pardew - na początku wszystko wyglądało nieźle - świetny ubiegły sezon, nagroda dla managera sezonu, później wieloletnia umowa która miała zapewnić długo oczekiwaną stabilność w klubie. Jak to się skończyło mówić nikomu nie muszę.
* zawirowania wokół Colocciniego, czyli coś, co nie powinno mieć miejsca. Ludzie z San Lorenzo to banda prawdziwych oszołomów ("oddajcie nam Colo za darmo, po my tak mówimy"). Później list otwarty od Colo, w którym stwierdza że chce odejść, jeszcze później "ucieczka" żony Fabricio do Argentyny, coś takiego w wykonaniu kapitana? Wstyd.
* wymówki Pardew - o żałości, te słowa zna chyba każdy użytkownik i bywalec NUFC.pl. Najbardziej rozbawiła mnie wymówka, w której Pardew stwierdza, że kłopoty po zimowym okienku są spowodowane nie przyjściem do klubu Loica Remyego. O żałości!

Tego wszystkiego na pewno byłoby dużo, dużo więcej, jednak do tej pory tylko tyle udało mi się przypomnieć, ustalić i napisać. Teraz czas na piłkarzy:

Objawienie sezonu, w tym przypadku dwa:
* Rob Elliot - nie oczekiwałem po nim nigdy zbyt wiele, rozśmieszały mnie jego przypuszczenia że będzie walczył z Krulem o miejsce w składzie. Uważałem go za gorszego zawodnika niż Harps. Jednak z powodu częstych kontuzji Holendra między słupkami ustał właśnie Rob, i bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Świetny jest z niego zmiennik, wyróżnia się niezłymi umiejętnościami + do tego nieźle umie wyprowadzać grę.
* Gael Bigirimana - spodziewałem się efektów jego sprowadzenia dopiero w następnych sezonach, jednak on rozpoczął dość efektownie swoją przygodę z nowym klubem, co uwieńczył bramką przeciwko Wigan. Chłopak też niezwykle mi zaimponował swoją dojrzałością w wypowiedziach, nie jeden doświadczony wyjadacz mógłby brać z niego przykład.

Rozczarowanie sezonu:
to uzupełnię później, bo jak narazie zbyt dużo myśli. Wink

Piłkarz sezonu:
* Davide Santon - niezwykły talent, chłopak nie z tej ziemi. Jego możliwości w ofensywie są zabójcze, dlatego chciałbym żeby w przyszłym sezonie rozgrywał więcej meczów na skrzydle. Oby jego narzeczona trzymała go w Newcastle jak najdłużej!

Transfer sezonu:
* Gael Bigirimana

Wpadka transferowa sezonu:
* Vurnon Anita - mam nadzieję, że chłopak "ogarnie" się niczym Perch, bo jak do tej pory wygląda, że te 5 mln funtów było wydane w błoto. Może chodzi też o to, że nie dostawał tak wielu szans ile powinien, jednak nie zmienia faktu, że musi się bardzo postarać aby zyskać w moich oczach. Jestem pełen nadziei, bo jego gra w Ajaxie przecież nie wzięła się znikąd.

Howay The Lads i do następnego sezonu panowie! Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG

Odpowiedz z cytatem
Dobre podsumowanie Jaime, nic dodac nic ujac.
Co do rozczarowania to moznaby wymienic calutki zespol z malymi wyjatkami.
Bede tesknil za Harpsem, Simpsem i Shola. Teraz trzeba nam 2-3 zajebistych zawodnikow do pierwszej jedenastki (i paru uzdolnionych juniorow!) http://finansowe.strefa.pl/  i to bez durnego oszczedzania.

Ostatnio zmieniony przez alle dnia 14.08.2014 21:50, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG

Odpowiedz z cytatem
Dodałbym do porażek/rozczarowań fatalną postawę w rozgrywkach pucharowych w kraju. FA Cup i Puchar Ligi Angielskiej po raz kolejny zakończone na wcześniej fazie. A z mikro-mikrosukcesików to znowu jesteśmy w tabeli wyżej od Sunderlandu. O tyle. O, albo jeszcze to mnie zaciekawiło:

[quote][i]Bede tesknil za Harpsem, Simpsem i [b]Shola[/b]. [/i][/quote] To Sholera też zegnamy? Piłkarsko na pewno na odejściu żadnego nie stracimy. Harpera szkoda, raczej dla mnie z sentymentu. Odkąd kibicuje Newcastle zawsze w tym klubie był. Ale Krul jest o wiele lepszym bramkarzem, oby tylko zdrowie mu dopisało. Oby Elliot nie zagroził odejściem, jeżeli nie dostanie pierwszego składu bo to bardzo przyzwoity zmiennik. Piłkarsko nie stracimy, ale symbolicznie bardzo. Szatnia jest i tak okrojona z Anglików, a teraz miałby być ich jeszcze mniej? (Wprawdzie Shola gra dla Nigerii, ale na PNA było widać, jak mu zależy na tej federacji...). Brakuje nam trochę charakteru i tożsamości, co się przekłada na zaangażowanie w meczach.

Sezon bardzo słaby. Należy pamiętać o popełnionych błędach, ale ich nie rozpamiętywać. Pewnie rozpoczniemy sezon z panem Pardewem na ławce. Jeden sezon dograł do połowy po przedniku, drugi był świetny a trzeci fatalny. Czekam z niecierpliwością sierpnia. Jeden z trzech wariantów musi się wydarzyć po raz kolejny. Innej możliwości nie ma.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Odpowiedz z cytatem
Podsumowanie juz bylo, a teraz pozyczam temacik do rozpalenia naszych bialo-czarnych serc i nadziei na najblizszy sezon Smile
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=YV0VETLKloU#at=262
Mimo braku wzmocnien, mimo wielu niedobrych dla nas i dla klubu posuniec zarzadu, stoimy i bedziemy stali murem za druzyna!
Jedziemy Sroki!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1