Forum Newcastle United Strona Główna
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 2 z 6
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Stowarzyszenie Toon Army Poland
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatem
Ale Dajer napisał, że ekipa na stowarzyszenie zwykłe się nie bardzo zapatrywała.

Więc wnioskuję, że statut dotyczy stowarzyszenia "niezwykłego"  Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Odpowiedz z cytatem
[quote="Mike"]Ale Dajer napisał, że ekipa na stowarzyszenie zwykłe się nie bardzo zapatrywała.

Więc wnioskuję, że statut dotyczy stowarzyszenia "niezwykłego"  Very Happy[/quote]
to tak Cool
za szybko starałem się to przeczytać  Wink

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG

Odpowiedz z cytatem
No ja tez przeczytałem naszą lekturę i myślę,że nie mam nic do zarzucenia.Oczywiście uwagi Mike są jak najbardziej na miejscu i nic więcej do zarzucenia chyba nikt mieć nie może.

Odpowiedz z cytatem
[quote="Rombi"][quote="Mike"]Ale Dajer napisał, że ekipa na stowarzyszenie zwykłe się nie bardzo zapatrywała.

Więc wnioskuję, że statut dotyczy stowarzyszenia "niezwykłego"  Very Happy[/quote]
to tak Cool
za szybko starałem się to przeczytać  Wink[/quote]

zgadza się... statut, który wrzuciłem dotyczy stowarzyszenia rejestrowanego w KRS... zwykłe stow. posiada regulamin nie musi mieć statutu... ale jak już mamy coś robić to zróbmy to na poważnie... także zostało przy tym, że zakładamy stowarzyszenie w KRS

Odpowiedz z cytatem
Zapoznałem się ze statutem i jest git Smile
Oczywiście zakładamy stowarzyszenie z prawdziwego zdarzenia nie bądźmy amatorami jak gruba loch (MA) Smile

Wyliczył ktoś ile by kosztowało ta cała akcja zakładania stowarzyszenia ?? I pytanie jakiej wysokości składki by wchodziły w rachubę ?? I kto ma zasiadać w członkostwie zarządu Smile (Będzie naszym wodzem Razz)
Trzeba bo jakoś tak szybko uzgodnić bo zlot już niebawem !!

Odpowiedz z cytatem

Arrow Punkt 3 Rodziału I dubluje się z rodziałem II, więc proponowałbym np informację o wiedzy na temat miasta Newcastle przenieść do Rozdziału II

Arrow Wiadomo, że w zwłaszcza kwestiach formalnych statuty będą bardzo podobne, ale nie wiem jak Was, ale mnie delikatnie razi, że takie rzeczy jak cele są kopią statutu Barcelony i Liverpoolu. No chyba że jego stworzenie statutu traktujemy tylko jak rzecz, którą trzeba odbębnić, ale ten statut będzie potem jako naczelny dokument wisiał na stronie. I coś bym dodał, zmienił tylko dlatego żeby ktoś nie powiedział - patrzcie Newcastle ma to samo co Liverpool.

Arrow Do celów dodałbym "Dbanie o dobry wizerunek klubu i kibiców Newcastle United jako społeczności." - to wymusza przykładne zachowanie na forach własne, a także dbanie aby inni kibice się odpowiednio zachowywali w komentarzach tutaj i na innych stronach.

Arrow Do celów można dodać "Propagowanie sportu i szeroko rozumianej kultury fizycznej" - jeśli rzeczywiście można się starać o jakieś fundusze unijne, to pewnie cel musi być działalnością statutową, a pewnie pieniądze łatwiej będzie dostać na mówiąc ogólnie "propagowanie sportu" niż na "ułatwiania komunikacji między kibicami". Mam nadzieje, że Rombi zgłębi temat dotacji. Z tego co mi wiadomo w niektórych przypadkach możliwe jest też zwolnienie z podatku.

Arrow  W sumie to nie będziemy działać tylko w Polscie wiec tam w odpowiednim miejscu na początku można dodać:
"Dla realizacji celów statutowych stowarzyszenie może prowadzić działania poza granicami kraju na terenie innych państw, z poszanowaniem tamtejszego prawa."

Odrębna sprawa to logo Stowarzyszenia
W niektórych statutach widziałem informację:
"Stowarzyszenie może używać pieczęci i znaku graficznego Stowarzyszenia (logo). Wzór
pieczęci i logo ustala Zarząd Stowarzyszenia w drodze uchwały."

No i w kwestii samego logo - trzeba coś wymyślić. Do tej pory posługiwaliśmy się wzorem z flagi i jego modyfikacją taką jak an koszulkach meczowych. Sprawa jest dość problematyczna, bo na dzień dzisiejszy nie mamy prawa do używania herbu NUFC (oficjalne fankluby dostają prawo). Z drugiej jednak strony niemal każdy fanklub ma w logo herb klubu, bądź jego modyfikację. Trzeba się zastanowić czy robimy coś zupełnie nowego, czy coś kombinujemy z tym co już jest.

[size=9][color=#999999]Dodano po 12 minutach:[/color][/size]

I jeszcze jedna rzecz. Tam jest mowa, że Walne Zgromadzenie uchwala Regulamin Zarządu? Będziemy tworzyć taki dokument, bo jak nie, to ten punkt można usunąć.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG

Odpowiedz z cytatem
Moim skromnym zdaniem nasze logo z koszulek jest bardzo fajne i powinniśmy je zostawić tylko trzeba tam jakoś wkomponować napis TOON ARMY POLAND i opcjonalnie rok założenia stowarzyszenia.

Odpowiedz z cytatem
Też myślałem o konieczności umieszczenia tam tego napisu.

Odpowiedz z cytatem
A kto jest takim fachowcem co może to zrobić ?? Może w miejscu gdzie w herbie jest napisane Newcastle UTD tam walnąć napis TOON ARMY POLAND ??  Czy coś w tym stylu Smile

Odpowiedz z cytatem
[quote="mamut vel Homer"]Moim skromnym zdaniem nasze logo z koszulek jest bardzo fajne i powinniśmy je zostawić tylko trzeba tam jakoś wkomponować napis TOON ARMY POLAND i opcjonalnie rok założenia stowarzyszenia.[/quote]

kwestia logo to bardzo ciekawy temat... fakt, nie mamy praw do herbu Newcastle, ale spójrzmy np. na logo grupy robiącej doping na St. James Park  - [i]Toon Ultras - Bringing Back The Noise[/i]
[img]http://www.toonultras.com/logo.jpg[/img]

wiem, że to nic nie oznacza, że oni nie mają w swoim logo żadnego motywu z herbu, ale może to jest jakiś pomysł, żeby zrobić swój oryginalny herb, gdzie nikt nas się nie przyczepi, że coś od kogoś skopiowaliśmy... oczywiście napis Toon Army Poland powinien być wkomponowany w nasze logo... myślę, że data (założenia stowarzyszenia) też może być jako informacja od kiedy funkcjonujemy jako podmiot zarejestrowany....

Odpowiedz z cytatem
Niżej daje przykład jak sobie z logiem poradziły inne stowarzyszenia (ale to tylko przykład :Pnie musimy naśladować kogoś)

http://img197.imageshack.us/img197/2818/logobd.jpg
http://img199.imageshack.us/img199/9186/logomw.jpg

Odpowiedz z cytatem
posiedziałem trochę i zrobiłem coś takiego....
Pomysł był taki aby był - wiadomo - napis Toon Army Poland... wrzuciłem też kontury Polski (w hołdzie do naszego obecnego logo TNA, które jest używane...) z datą założenia (miejmy nadzieje) naszego stowarzyszenia.... w tło wrzuciłem kontury herbu Newcastle, żeby było jakieś nawiązanie do klubu (tak to zrobiłem, żeby było widać charakterystyczne głowy naszych koników Very Happy ), ale nie takie dosłowne, żeby nikt się nie przyczepił o jakieś prawa autorskie czy cos w tym rodzaju  Wink

szpecem od fotoszopa nie jestem, bardziej bawię się nim przy okazji odkrywając jakieś nowe fuknkcje, ale udało mi się coś takiego stworzyć...

[img]http://i40.tinypic.com/6f2f7k.jpg[/img]

Odpowiedz z cytatem

Jakby jeszcze spróbować napis TOON albo ARMY w kolorze białym wrzucić, żeby barwy podkreślić.
Ewentualnie literki na zmianę czarne z białymi.
Z moją wyobraźnią słabo, więc musiałby ktoś to przedstawić  Smile

Odpowiedz z cytatem
Dyer fajny pomysł ale dobrze by było jakoś wcisnąć w ta całość barwy naszego klubiku bo też by się to przydało

Może coś takiego żeby zrobić tło naszego herbu czerwone a napis TOON ARMY czarny a POLAND na biało ?? Jak ty się na to zapatrujesz ??

Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem Logo powinno być wpisane w jakąś figurę geometryczną lub jakiś szablon, żeby to nie był tylko zwykły napis. Wiadomo, trzeba wkomponować tam jakieś elementy Polskości, Biało-czarne barwy, rok założenia( choć niekoniecznie ).  Niech każdy daje jakieś swoje projekty i później zrobi się głosowanie.

Odpowiedz z cytatem
to, co wrzuciłem to tylko taki jeden z pomysłów, postaram się to jeszcze pomodyfikować, ale racje ma Papug, że trzeba to najlepiej wrzucić w jakąś tarczę czy coś w tym rodzaju, żeby miało to wygląd herbu... pomysły mam, więc coś jeszcze zmajstruje wieczorem...

[size=9][color=#999999]Dodano po 12 godzinach 22 minutach:[/color][/size]

nawiązując do logo [i]Toon Ultras - Bringing Back The Noise[/i] oraz do uwag, że herb powinien być w tarczy, skorzystałem z szablonu tarcz herbowych (info z Wikipedii) - [url]http://pl.wikipedia.org/wiki/Tarcza_herbowa[/url]
Według tego źródła wykorzystana tarcza to przykład polskiego kształtu tarczy  Cool więc przypasowało mi od razu   Laughing
Można jeszcze pobawić się z wielkością napisów, ich ułożeniem itd... oczywiście wrzucam jako kolejny przykład...

pozdr
nie wiem tylko, czy kontury herbu Newcastle też są zastrzeżone, bo jak tak to cały pomysł idzie w łeb...  Wink

[img]http://i39.tinypic.com/70jfkh.jpg[/img]

Odpowiedz z cytatem
wykonałem jeszcze jedną modyfikację... weźcie coś poróbcie, myslałem, że Was zmobilizuje tymi swoimi wypocinami....  Wink

[img]http://i42.tinypic.com/15rxwyr.jpg[/img]

Odpowiedz z cytatem
Dajer logo perfecto Smile nic dodać nic ująć według mnie.

chlopaki jaka dobra wodka jest na Ukrainie ??
musze coś sprowadzić dla towarzystwa aby rozmowy lepiej się toczyły  Cool

Odpowiedz z cytatem
[quote="Hagi19"]Dajer logo perfecto Smile nic dodać nic ująć według mnie.

musze coś sprowadzić dla towarzystwa aby rozmowy lepiej się toczyły  Cool[/quote]

bierz Medoff albo Nemiroff a nie zawiedziesz się  Razz  Razz

Odpowiedz z cytatem
[quote="Dajer"][quote="Hagi19"]Dajer logo perfecto Smile nic dodać nic ująć według mnie.

musze coś sprowadzić dla towarzystwa aby rozmowy lepiej się toczyły  Cool[/quote]

bierz Medoff albo Nemiroff a nie zawiedziesz się  Razz  Razz[/quote]

hehe dokładnie to samo chciałem Dajer napisać  Laughing

choć najlepiej to zarówno Medoff i Nemiroff  Cool

ta druga to brzozowa jest dość ciekawa...

a odnośnie loga to propozycja Dajera bardzo udana, ja nic lepszego nie jestem w stanie wymyślić a wykonać tym bardziej

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 2 z 6
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny