Forum Newcastle United Strona Główna
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2
Idź do strony 1, 2  Następny
Finanse Newcastle i Mike'a Ashleya
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatem
Chciałem zapytać czy wiecie jakie stawki tygodniowe mają obecnie poszczególni zawodnicy srok? Jakie jest majątek Ashleya czy nie ucierpiał w wyniku kryzysu? Jaki mamy budżet?

Podsumowując:
Zapraszam do dyskusji i waszych opinii dotyczących finansowania naszego klubu:).

[size=9][color=#999999]Dodano po 8 minutach:[/color][/size]

Jeszcze jedno....
Czy posiada ktoś potwierdzone informacją odnośnie zadłużenia klubu?
Czy pan Ashley spłacił wszystkie długi Srok?Smile.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG

Odpowiedz z cytatem
Pensje [Niektóre, w skali roku] (Oficjalne):
Fabricio Coloccini 4 200 000
Joey Barton 3 900 000
Jose Enrique 2 900 000
Jonas Gutierrez ~2 700 000
Alan Smith 2 700 000
Cheick Tiote (<3) 1 000 000
Andy Carroll ~ 1 000 000 ~ 1 300 000
Danny Guthrie 600 000
Tim Krul 400 000

Co do długu, to nie wiem. Wink

Odpowiedz z cytatem

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG

Odpowiedz z cytatem
Jezu, Colo 4,2 mln na rok Surprised Zarabia zdecydowanie za dużo jak na swój skill Confused

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Odpowiedz z cytatem
Naprawdę nikt nie posiada informacji co do aktualnego stanu majątku Mike'a?
Ciekaw jestem czy to że nie przeznacza praktycznie pieniędzy na transfery wynika faktu że jego finanse się zmniejszyły czy może uważa że mamy super skład niewymagający wzmocnien.

Odpowiedz z cytatem
Ashleya wyceniają na 700 milionów funtów dane z 2009 roku Smile

Odpowiedz z cytatem
Colo i Smith zarabiaja zdecydowanie za duzo.
Co do Smitha to wszystko powyzej 0 to dla niego za duzo [url=http://softdarek.republika.pl/licencja.html]Smile[/url]
Barton tez ma wygorowana pensje...Ciecia! I to juz!

Ostatnio zmieniony przez alle dnia 2.09.2011 16:40, w całości zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem
[quote="alle"]Barton tez ma wygorowana pensje...Ciecia! I to juz![/quote]
Bartonowi się należy dużo więcej niż obecna pensja. Gość jest kluczową postacią w tym sezonie, praktycznie asystował lub strzelał przy każdym pojedynku z ważniejszym przeciwnikiem. Obok Carolla powinien dostawać najwyższą pensję. Bez cięć.

Odpowiedz z cytatem
1. nie patrząc na finanse, trzymamy Bartona
2. patrząc na finanse, do widzenia dla Smitha

Odpowiedz z cytatem
Grubas podobno zaparkowal swoj helikopter przy centum treningowym i ogarnial temat transferow z zarzadem (po niewypalach z Larssonem i innymi). Ciekawe na kogo i ile kasy wylozy.
[url=http://radio.elektroda.net/kondensatory.php][img]http://www.embarcadero.com.pl/promo/bogo2010/images/spacer.gif[/img][/url]

Ostatnio zmieniony przez alle dnia 2.09.2011 16:37, w całości zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem
[quote="mamut vel Homer"]Ashleya wyceniają na 700 milionów funtów dane z 2009 roku Smile[/quote]

Jeżeli prawdą jest że tylko 700 mln funów
to nie ma się co oszukiwać i liczyć na to że Ashley będzie dokonywał jakiś wysokich transferów.
Utrzymanie klubu kosztuje go duże pieniądze a jak widać do szejka to mu daleko:).
Korzystając z okazji że nasze forum przezywa lekki renesans zapytam ponownie
czy Mike spłacił nasze długi?

Odpowiedz z cytatem
Od razu po kupnie klubu spłacił 130 mln długów w banku(pozostałość po Fat Fredzie Very Happy). Niby klub ma mu to spłacić w razie zysku ale jak na razie to chłopak musi ładować kolejne miliony Smile

Odpowiedz z cytatem
[url]http://uk.eurosport.yahoo.com//24012011/58/premier-league-newcastle-owner-blows-1m-hours.html[/url]

Ashley szaleje ...

Odpowiedz z cytatem
Lepiej by zaszalał w okienku transferowym..

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG

Odpowiedz z cytatem
W tym momencie my, kibice, jesteśmy narzędziem do robienia kasy. Klub jest biznesem. Dobry biznes to dobra ściema.

Polityka firmy (czytaj: klubu) pokazuje od kilku sezonów zwyczajny brak jaj, brak wyraźnego kierunku i chaos (czytaj: kasę)

Jak dla mnie, pierwszym sygnałem jakiego nie zapomnę, było odejście skłóconego Keegana. Sezon spadkowy żenująco to potwierdził. W CC podjęto najprostsze i jedyne skuteczne działanie (pozbycie się kosztów w płacach i powrót do PL). Wielkie zarządzanie nie jest tutaj potrzebne. Półgłówek wiedziałby, że to właśnie należy zrobić.

No OK, wracamy do elity. Dalej co widzę? Zwolnienie Hughtona. Dobra, akceptuję, pewnego poziomu nigdy by nie przeskoczył. Coś się kroi, czekam na niezłe nazwisko... Jest! Hmm... kubuś Pardew..? Widocznie szukali kogoś, kto się "polityce firmy" (czytaj: szefa), nie będzie sprzeciwiał. Nowe motto firmy: "Dobrze liżącym tyłki gwarantujemy sukces zawodowy".

Ashley? Nie odbiegający od normy właściciel, którego interesuje wyłącznie dobry biznes. Bez sentymentu dla ludzi. Prawdą jest, że jego kasa i może "puszczać się" w kasynie ile mu się podoba Razz Nic nikomu do tego.

Sprzedaż Carrolla?
Jedyny pozytyw to te 35 mln, bo reszta zwiastuje jedynie zarys kłopotów. Pozbyliśmy się jednego z najbardziej utalentowanych napastników na świecie, a te 35 mln może wydać się tylko teoretycznie sporą sumą do wydania. Bo polityka transferowa jest kiepska. Śmiechu warta próba na N'Zogbię, niech spadnie z Wigan, to przynajmniej będzie wiedział, czy dobrze zrobił odchodząc. W napadzie został Ameba, którego jak widzę, to się same ręce składają, ale nie do oklasków, tylko w pacierz...

Tak się niby łatwo mówi, ale prawie każdy z nas będąc Carrollem, dostając telefon z LFC o 3-krotnie wyższych zarobkach, zacząłby się zastanawiać. A gdzie niby sentyment Carrolla? No cóż, Shearer jest tylko jeden. Należy pamiętać - to nie Carroll odszedł, tylko pracodawca pozwolił mu odejść...

Odpowiedz z cytatem
Myślę, że trochę przesadzasz. Spadek, jak napisałeś, przyniósł nam redukcję zarobków (wyrzucenie darmozjadów), co długofalowo bardzo dobrze nam zrobi. Teraz należy ostrożnie dysponować kasą aby nie powtórzyć sytuacji gdy w klubie jest kilku przepłacanych średniaków.

Pierwszy sezon po awansie powinien być poświęcony na osiągnięcie stabilnej sytuacji finansowej i utrzymywanie kadry gwarantującej utrzymanie. Oczywiście jeśli nadarza się okazja to warto ten skład wzmacniać, jednak aby dobry piłkarz przyszedł do beniaminka (wiem, głupio to brzmi w przypadku Newcastle) trzeba go przepłacić i koło się zamyka.

Bezpieczne utrzymanie się to dobry wynik. W następnych sezonach można zacząć podnosić sobie poprzeczkę i inwestować w klub i zawodników. Przyznaję, że sprzedaż Carrolla trochę mnie zaskoczyła i zasmuciła, ale 35 mln to naprawdę dobre pieniądze.

Takie jest moje zdanie i jak na razie jestem zadowolony z rozwoju sytuacji.

Odpowiedz z cytatem
Zgadza się, te 35 mln to kawał grosza. Letnie okno wszystko zweryfikuje. Oby na transfery było faktycznie te 35, bo kto to wie... Cool

Mój post miał oddźwięk dosyć negatywny, ale generalnie wróciliśmy do ligi i zapewne (odpukać) się utrzymamy. Czyli niby założenia byłyby wykonane. Nie traktujmy jednak tego jak jakiś wielki sukces, bo jak dla mnie, to był raczej obowiązek.Razz
Martwi mnie jednak nieprzewidywalność i podejmowanie momentami dziwnych decyzji, czasami na zasadzie aby było widać, że coś się robi. Nie chciałbym widzieć NUFC w gronie przeciętniaków PL (i w tabeli, i w zarządzaniu klubem), bo jak wszyscy wiemy, nie tutaj jest miejsce NUFC...

Odpowiedz z cytatem
Heat ciekawe spojrzenia ale ni zgodzę się z tobą. Szczerze spadek był najlepszą rzeczą jaka nam się przytrafiła !!!! Pozbyliśmy się wielu beznadziejnych piłkarzy(Owen ,Martins, Viduka) którzy brali gigantyczne tygodniówki za nazwisko. Przygodna z Wise, Keeganem i spadkiem wiele nauczyła grubasa. Obecnie klub ma bardzo realistyczne spojrzenie na transfery! Ściąga młodych, utalentowanych za małe pieniądze i trzeba to chwalić ! Bo 3 miliony za Tiote i 6 za Ben Arfę to śmieszne kwoty jak na poziom ich umiejętności. Mam nadzieję, że dalej będą szli tą drogą.

Jeżeli ktoś pisze, że grubas jest tu tylko po to żeby zarobić to ze śmiechu mało co nie spadam z krzesła Smile chłop wjebał w ten klub tyle sary, że nikt nie powinien takich rzeczy o nim mówić. A że nie idzie śladami Fat Freda który podpisywał 5 letni kontrakt sponsorski i pierwsze co robił kupował za całe pieniądze zawodnika i nie zastanawiał się co będzie później  to był dopiero właściciel idiota Smile

Wywalenie Hughtona było dobrym posunięciem, on się nie nadawał na menago w PL i taka jest prawda. Dziwi mnie tylko wybór jego następcy ale na ocenianie Pardewa jest jeszcze za wcześnie. Zrobię to po sezonie.
Co do Hughtona to po jego zwolnieniu nawet sami zawodnicy tak strasznie nie rozpaczali i się tak mocno nie załamali jak można było przypuszczać. Tak więc może były jakieś niesnaski w szatni i to mogła być też jedna z przyczyn jego zwolnienia.

Carroll nie rozpaczam z powodu jego sprzedaży bo go zwyczajnie nie lubiłem. Czy jest takim wybitnym talentem jak to Heate napisałeś zobaczymy  w przeciągu 2-3 lat. Już nie raz przerabialiśmy takie talenty które kończyły marnie. 35 milionów za niego to cena kosmiczna! Nie wiem za co, ale w obecnych czasach wszystko jest możliwe i płaci się za otoczkę medialną a nie za umiejętności. Pomyślcie tylko, że jak byliśmy w CCC to grubas chciał sprzedać klub za 100 mln funtów Smile

Nurtuje mnie jedna sprawa czy rzeczywiście Grubas przeznaczy całe 35 milionów na transfery w przyszłym sezonie. Bo jak tak to można ładnie zaszaleć Smile

Odpowiedz z cytatem
Mam nadzieje, ze tą kasę przeznaczy na letnie okienko i kupi kogoś wartościowego;) Surprised

Odpowiedz z cytatem
I tak dyskusja sprowadziła się do jednego: "Czy Ashley wyda te 35 mln na transfery latem" Laughing

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2
Idź do strony 1, 2  Następny