24.04.2024

Newcastle United Aktualności

Koszmar trwa. Newcastle 2:3 Swansea

2015-04-25 21:52:33 Dodał: ?!MiSzA!?Komentarze:

Serwis Newcastle United - NUFC PLSroki kontynuują koszmarną passę. Podopieczni Johna Carvera nie zdołali obronić choćby punktu na St. James' Park i na cztery kolejki przed końcem sezonu włączyły się do walki o utrzymanie w Premier League.

Gdy z klubu odchodził Alan Pardew, Lee Charnley przekonywał, że dużo rozsądniej jest poczekać na właściwego szkoleniowca do końca sezonu, niż zadowalać się jednym z kandydatów dostępnych na półmetku rozgrywek. Decyzja ta może się dyrektorowi zarządzającemu Newcastle odbić głośną czkawką, bowiem nie każdego trenera uda się nakłonić do przejęcie drużyny, która występuje w Championship.

Do końca sezonu pozostały cztery spotkania i choć Newcastle czekają pojedynki z drużynami słabszymi, niż te z którymi zespół poległ w ostatnich siedmiu meczach, spadek z Premier League jest niepokojąco realny. Nad 18tym w tabeli Sunderlandem Sroki mają cztery punkty przewagi i jeden mecz rozegrany więcej.

Mecz z Leicester w najbliższy weekend może okazać się kluczowym w kontekście walki o utrzymanie, a warto zaznaczyć, że Newcastle nie wygrało na wyjeździe od stycznia.

Przeciwko Swansea Sroki rozegrały przyzwoitą pierwszą połowę. Od 20. minuty gospodarze zasłużenie prowadzili 1:0 po tym jak Perez wykorzystał prezent od Jordiego Amata. Hiszpan mając przed sobą pustą bramkę nie pomylił się, jednak w sytuacjach o oczko wyższym poziomie trudności nie potrafił skierować piłki do bramki.

Koncentracji zabrakło niestety do gwizdka sędziego i na przerwę oba zespoły zeszły przy wyniku remisowym, po tym jak po stałym fragmencie gry stan meczu wyrównał Nelson Oliveira.

W drugiej odsłonie tradycyjnie pogubili się obrońcy Newcastle, którzy znów bezładnie biegali w polu karnym, jakby im przeciwnicy zawiązali oczy i natychmiast zrobiło się 1:3.

Ożywienie w ofensywie Srok wprowadziło wejście na murawę Siema de Jonga, który na trzy minuty przed końcem spotkania wlał nieco nadziei w serca fanów Srok zdobywając bramkę kontaktową. Do gola Holender powinien dorzucić co najmniej jedną asystę, niestety koledzy z drużyny nie potrafili dostosować się do poziomu byłego zawodnika Ajaxu i siódma porażka Newcastle z rzędu stała się faktem.

Newcastle United : Swansea City 2:3