16.03.2024

Newcastle United Aktualności

Sroki znów czerwone. Newcastle 0:1 Arsenal

2015-08-29 17:42:49 Dodał: ?!MiSzA!?Komentarze:

Serwis Newcastle United - NUFC PLGrające w 'dziesiątkę' Sroki uległy przed własną publicznością drużynie Arsenalu 0:1 i po czterech kolejkach Premier League znalazły się w strefie spadkowej.

Mecz rozpoczął się od szybkich ataków piłkarzy Arsenalu. Goście zdawali sobie sprawę, że podopiecznych Steviego McClarena najłatwiej napocząć w pierwszych minutach spotkania i taktyka ta o mały włos nie zakończyła się sukcesem. Najpierw jednak na drodze Kanonierów stanął Tim Krul, który nie dał się pokonać Walcottowi w sytuacji sam na sam, a po chwili sędzia Andre Marinner, który nie dostrzegł ewidentnego faulu Floriana Thauvina w polu karnym Srok.

Gospodarze odpowiedzieli bardzo niecelnym uderzeniem Moussy Sissoko, które okazało się jedynym strzałem Srok w całym spotkaniu.

Aleksandar Mitrovic tydzień temu po raz pierwszy w barwach Newcastle zakończył spotkanie bez żółtego kartonika na koncie i po kwadransie dzisiejszego spotkania najwyraźniej uznał za stosowne to nadrobić. Serb trafił Francisa Coquelina korkami w piszczel, za co arbiter odesłał zawodnika do szatni. Pełniący tego dnia rolę konsultanta telewizji BT Sport, Howard Webb, uznał, że czerwona kartka dla napastnika Newcastle była jak najbardziej słuszna. Z opinią dobrze znanego polskim kibicom sędziego możnaby dyskutować, co nie zmienia faktu, że Mitrović, który rozegrawszy w barwach Srok 135 minut zebrał już dwa żółte kartoniki i jeden czerwony, zasłużył na kubeł zimnej wody na głowę.

Po zejściu byłego napastnika Anderlechtu z boiska frustracja wdarła się w szeregi ekipy gospodarzy, co zaowocowało deszczem żółtych kartek i przez moment zdawało się, że Newcastle kończyć będzie ten mecz w dziewiątkę.

Drużyna McClarena zdołała bronić bezbramkowego remisu jedynie do 52. minuty, kiedy Fabricio Coloccini trącił piętą piłkę po uderzeniu Oxlade'a-Chamberlaina, kierując ją do własnej bramki.

Kanonierzy mieli jeszcze szanse na podwyższenie wyniku, ale bez zarzutu w bramce Newcastle po raz kolejny spisywał się Tim Krul. Tymczasem jego vis a vis mógł sobie na linii bramkowej rozłożyć pasjansa. Sroki miały koszmarne problemy z opuszczeniem swojej połowy boiska i w polu widzenia Petra Cecha w zasadzie się w dzisiejszym spotkaniu nie pojawili, w przeciągu całego meczu nie oddając choćby jednego celnego strzału na bramkę rywala.

Newcastle United : Arsenal 0:1