Nastepny mecz

Rywal Newcastle Everton FC

Newcastle United

-:-
 
07.12.2023
Goodison Park, Liverpool

Ostatni mecz

Rywal NUFC

Newcastle United

Manchester United 1-0
 
02.12.2023
St. James' Park, Newcastle

Tabela Championship

LpDrużynaMeczePunkty
1.Arsenal FC 1433
2.Liverpool FC 1431
3.Manchester City 1430
4.Aston Villa 1429
5.Tottenham Hotspur 1427
6.Newcastle United 1426

NUFC.PL zmienia się dzięki Wam!
Zapraszamy do korzystania z nowego systemu komentarzy, o wiele więcej zmian jest coraz bliżej.

NUFC - dolacz do nas

NUFC.PL tworzą kibice dla kibiców. Przyłącz się do nas i pomóż sprawiać, że strona staje się dla Was lepsza!
Kontakt przez dział Współpraca lub wiadomość na Facebooku.

Newcastle United Aktualności

Howe: "Nie będziemy się nad sobą użalać", kontrowersje sędziowskie

2023-11-05 20:36:11 Dodał: RedakcjaKomentarze:

Serwis Newcastle United - NUFC PLNie milkną kontrowersje wokół decyzji sędziowskich w spotkaniu z Arsenalem. Menedżerowie obu drużyn w mocno różny sposób odnieśli się do sytuacji z meczu.

Mikel Arteta w płomiennym wywiadzie pokreślił jak bardzo zawstydzający był poziom sędziowania w tym spotkaniu, a nawet posunął się do sformułowania, że jego drużyna straciła przez to 3 punkty mimo, że Arsenal nie zdobył bramki, a celny był tylko 1 strzał.

Menedżer Arsenalu zignorował też komentarz reportera na temat faulu Havertza i kontynuował swoją wypowiedź na temat sytuacji swojej drużyny kończąc niedługo później wywiad.

Eddie Howe miał nieco inne zdanie, ale był znacznie bardziej wyważony w swoich wypowiedziach i podkreślił, że musi obejrzeć obie sytuacje, aby potwierdzić swoje stanowisko.

EDDIE HOWE:

Sytuacja kadrowa przed meczem

„Biorąc pod uwagę okoliczności [przed meczem] w tej chwili mamy trochę pecha – tracimy zawodników, ale reakcja zawodników, których mamy sprawnych i dostępnych była niesamowita. W nastawieniu na koniec widać determinację, aby to utrzymać, a wspólny wysiłek był znakomity” - powiedział Howe.

Bramka Gordona i płomienna reakcja Artety

„Może widział coś czego ja nie widziałem. Ja nie widziałem tego gołym okiem, widziałem sytuację tylko na żywo i mojej perspektywy nie miałem pojęcia co się dzieje mówiąc szczerze i co działo się przy VAR”.

„Przy każdym sprawdzaniu VAR-u myśleliśmy, że któreś z nich może nas w końcu kosztować. Początkowo myślałem, że to prawidłowy gol, ale widziałem wahanie u sędziego. Oczywiście jestem zadowolony, że uznano bramkę, z naszej perspektywy to prawidłowa bramka.

To była prawdziwa bitwa pomiędzy dwoma zespołami, które zwykle grają o wiele bardziej płynnie. Obie drużyny wiedziały, że musimy walczyć, aby wygrać. To nie był piękny mecz. Było dużo gry w powietrzu, co pokazuje, jak zacięta była walka. Na szczęście skończyliśmy na górze”.

Kolejne kontuzje

„To jest zmartwienie. Negatywny punkt z dzisiejszego dnia to, że wydaje się, że straciliśmy Dana [Burna]. Wiedzieliśmy, że podejmujemy ryzyko w przypadku Jacoba, ale teraz będzie miał operację barku.

To pokazuje, że mamy bardzo dobrych zawodników, którzy są nadal w dobrej formie i dostępni. Nie będziemy się nad sobą użalać. To dla nas ważny tydzień, przed przerwą reprezentacyjną zostały jeszcze dwa mecze”.

Faul Havertza

„Jeszcze raz – nie widziałem żadnych powtórek. Moja pierwsza myśl, ponieważ byliśmy blisko incydentu związanego z faulem Havertza.

Wydawało mi się, że było wysoko, potencjalnie niebezpiecznie. To tylko moja pierwsza myśl w sprawie czerwonej kartki, będę musiał obejrzeć to jeszcze raz, aby potwierdzić moją opinię”.

„Prawdopodobnie miał szczęście, że dostał tylko żółtą kartkę”.

MIKEL ARTETA:

Arteta o bramce Newcastle

„Musimy porozmawiać o wyniku, ponieważ trzeba rozmawiać o tym, jak pomagają w utrzymaniu takich bramek i to jest niesamowite. Czuję się zawstydzony. Ale to ja muszę teraz tu przyjść, aby spróbować bronić klubu i prosić o pomoc, ponieważ to absolutna hańba, że taki gol został uznany, to absolutna hańba.

Ponieważ to nie jest bramka, z wielu powodów to nie jest bramka, to nie jest bramka z przynajmniej z więcej niż jednego powodu. Stawka jest tu zbyt duża, włożyliśmy w to tyle wysiłku i bardzo trudno jest konkurować na tym poziomie. I to jest absolutna hańba. Znowu czuję się zawstydzony, spędziłem w tym kraju ponad 20 lat, a to nie jest poziom, który pozwalałby określić tę ligę mianem najlepszej ligi na świecie. Przykro mi" - powiedział Arteta.

Po zaliczeniu bramki na sędziów VAR spadła fala krytyki, ale w praktyce nie podjęli oni decyzji o odwołaniu ze względu na brak odpowiedniego kąta kamery, aby ocenić niektóre aspekty sytuacji, więc wiążąca pozostała decyzja sędziego na boisku.

Arteta był jeszcze bardziej wściekły względu na to, że sytuacja była analizowana pod kątem, aż 3 przewinień.

„To jeszcze bardziej pogarsza sprawę, sprawia, że to wygląda jeszcze gorzej. Wystarczy, że zobaczysz jeden obraz, tego właśnie potrzebujesz, i jeśli masz wątpliwości patrzysz na drugi i jeśli to jest bramka OK, w porządku.

Szczerze mówiąc, nie obchodzi mnie to, nie obchodzi mnie, co mówią. Chodzi o efekt. Jest już za późno, cokolwiek powiedzą, jest za późno. Nie chcę być w rękach ludzi”.

O innych decyzjach w pierwszej połowie

„Karny na Eddim [Nketiah], było wiele rzeczy. Nie możemy tego kontynuować”.

Arsenal zdołał oddać tylko jeden celny strzał i nie zdobył bramki w tym spotkaniu, ale Arteta uważa, że klub stracił 3 punkty ze względu na decyzje sędziów.

„Muszę tu teraz stać i wyjaśniać, chłopaki, straciliśmy dziś trzy punkty. Wiesz co to oznacza? To zbyt trudne, ta liga jest zbyt trudna, stawka jest zbyt wysoka. To jest zawstydzające”.

Arsenal wydał na swojej oficjalnej stronie oświadczenie na temat całej sytuacji wspierając Artetę:

„Arsenal FC całym sercem popiera komentarze Mikela Artety po meczu po jeszcze bardziej niedopuszczalnych błędach sędziowania i błędach VAR w sobotni wieczór.

Chcielibyśmy również podziękować za ogromny wysiłek i występ naszych zawodników i kibiców, którzy przyjechali na St James’ Park.

Premier League to najlepsza liga na świecie z najlepszymi zawodnikami, trenerami i kibicami, z których wszyscy zasługują na więcej. PGMOL musi pilnie zająć się standardami sędziowania i skupić się na działaniach, które odsuną nas wszystkich od retrospektywnej analizy, prób wyjaśnień i przeprosin.

Wspieramy ciągłe wysiłki głównego sędziego Howarda Webba i chętnie będziemy współpracować w celu osiągnięcia światowej klasy standardów sędziowskich, jakich wymaga nasza liga”.

 

Komentarze:

Wróć do newsów