Nastepny mecz

Rywal Newcastle

Newcastle United

Koniec sezonu -:-
 
31.07.2024
St. James' Park, Newcastle

Ostatni mecz

Rywal NUFC A-League All Stars

Newcastle United

8-0
 
24.05.2024
Marvel Stadium, Docklands

Tabela Championship

LpDrużynaMeczePunkty
1.Manchester City 3891
2.Arsenal FC 3889
3.Liverpool FC 3882
4.Aston Villa 3868
5.Tottenham Hotspur 3866
6.Chelsea FC 3863

NUFC.PL zmienia się dzięki Wam!
Zapraszamy do korzystania z nowego systemu komentarzy, o wiele więcej zmian jest coraz bliżej.

NUFC - dolacz do nas

NUFC.PL tworzą kibice dla kibiców. Przyłącz się do nas i pomóż sprawiać, że strona staje się dla Was lepsza!
Kontakt przez dział Współpraca lub wiadomość na Facebooku.

Newcastle United Aktualności

FFP i Phillips, po meczu z LFC, derby z Sunderlandem

2024-01-02 01:53:06 Dodał: RedakcjaKomentarze:

Serwis Newcastle United - NUFC PLWiadomości od najnowszej do najstarszej

04/01 20:38

Eddie Howe

"Takie miało być i było moje przesłanie po meczu do zawodników. Nie ma sensu nadmiernie analizować tego, co się właśnie wydarzyło. Zrobimy to w chłodnym świetle dnia w ciągu najbliższych kilku dni.

Zawodnicy muszą patrzeć przed siebie. Musimy skierować wzrok na Sunderland. Wiemy, jak ważny jest to mecz dla miasta, dla kibiców, dla nas w naszym sezonie, więc cała nasza energia jest teraz skierowana na to".

Martin Dubravka

"To był szalony mecz. Obie strony tworzyły sobie szanse. Byłem tam, aby pomóc kolegom z drużyny. Niestety stworzyli tak wiele szans i byli precyzyjni" – powiedział Dubravka.

O karnym

"Moje ręce nie próbują go łapać. Nie muszę się z tym zgadzać, ale ostatecznie był to rzut karny".

03/01 00:49

Wiele źródeł sugeruje, że Newcastle United skupi się na wypożyczeniach i transferach wolnych zawodników ze względu na ograniczenia Finansowego Fair Play.

Dyrektor sportowy klubu podkreślił, że najważniejszym i głównym wyznacznikiem w zasadach zysków i zrównoważonego rozwoju jest to że dozwolona jest tylko strata w określonej wielkości. Ta jednak powiązana jest z przychodami i kosztami klubu, a nie wpływa wiele czynników, co Howe niedawno nazwał „ruchomymi częściami”.

Ashworth dość rzadko udziela publicznych wypowiedzi, ale szeroko przedstawił swoje podejście miesiąc temu po tym jak Everton został ukarany karą odjęcia 10 punktów.

"Cóż, z pewnością nie uważam, że trzeba popadać w paranoję, zasady są jasne i spójne dla wszystkich w Premier League. Wszystkich nas obowiązują te same zasady i przepisy. Do tej pory nie było jasne, jakie będą kary.

Nie mogę wypowiadać się w imieniu innych klubów, ale niezależny panel z Premier League uznał Everton winnym naruszenia FFP i nałożył na nich surową karę. Są pierwszym klubem, który został ukarany grzywną za naruszenie FFP, więc dla nas wszystkich było to trochę ‘Och, ok, nie byliśmy do końca pewni, jakie będą kary’.

Ale zasady są dość jasne i spójne od wielu lat i są takie same dla każdego klubu. Im więcej pieniędzy generujesz z różnych źródeł, czy to komercyjnych, czy to kwot transferów, tym więcej pieniędzy możesz wydać na piłkę nożną - lub w innych obszarach, jak powinienem powiedzieć! W moim świecie, z pewnością na piłkę nożną...

Możesz stracić określoną kwotę pieniędzy w danym okresie. W praktyce to tyle. Im więcej możemy wygenerować, tym lepiej radzi sobie drużyna i tym łatwiej jest Peterowi [Silverstone’owi – dyrektorowi handlowemu] i jego zespołowi pozyskać pieniądze. Dzięki temu możemy więcej wydać na piłkę nożną".

⭐ Dwóch dziennikarzy zachęca klub, aby ściągnąć Kalvina Philipsa. Jednym z nich jest Graeme Bailey – szef działu piłki nożnej w HITC, który widzi zawodnika jako defensywną alternatywę dla Tonalego.

"Newcastle wie, że musi zastąpić Tonalego. Kolejny defensywny pomocnik/numer 8 nie był w ogóle w planach w styczniu.

FFP wciąż jest prawdziwym problemem dla Newcastle. Są już na czerwono pod względem FFP, więc co zrobią w styczniu? Powiedziałbym, że prawdopodobnie będą potrzebować wypożyczenia, aby zastąpić Tonalego. Musieli to zrobić z Lewisem Hallem z powodu FFP.

Jeśli chodzi o umowy wypożyczenia dla tych graczy, istnieją opcje, z których główną jest Kalvin Phillips, a City wypuściłoby go na wypożyczenie. City chciałoby go sprzedać, ale wypożyczenie z perspektywą byłoby odpowiednie dla wszystkich stron" - powiedział Bailey.

⭐ Transfer zawodnika Manchesteru City popiera też Kieran Maguire, ekspert specjalizujący się w finansach klubów piłkarskich. Uważa, że jeśli pomocnik, który podczas 18 miesięcy w obecnym klubie zagrał tylko 31 razy pomoże Newcastle United wrócić do walki o Ligę Mistrzów będzie to rozsądny transfer.

Koszt wypożyczenia Phillipsa na poziomie pojawiającego się wcześniej 7,5 miliona funtów jest porównywalny z transferem zawodnika za 60 milionów funtów.

"Nie sądzę, aby była to lekkomyślna transakcja dla Newcastle" - powiedział Maguire.

"Newcastle skupi się na osiągnięciu pozycji w pierwszej czwórce i będzie kibicować angielskim klubom w europejskich pucharach, aby spróbować uwolnić piąte miejsce w Lidze Mistrzów.

Jeśli okaże się, że Phillips robi różnicę i Newcastle osiągnie pozycję, w której dostaną europejskie puchary to się opłaci.

Jeśli chodzi o status FFP Newcastle, to w styczniu jest dla nich dostępna pewna przestrzeń do manewru, ale muszą również spojrzeć na drzwi wyjściowe.

Cała uwaga skupiła się na kontraktowaniu zawodników, podczas gdy cały sens dotyczący wymiany zawodników oznacza, że sprzedaż jest również prawdopodobna.

Nie uważam więc kwoty 7,5 miliona funtów za wygórowaną. To odpowiednik podpisania czteroletniej transakcji Phillipsa za 60 milionów funtów, z tym wyjątkiem, że deklarują się tylko na sześć miesięcy".

Wszystko wskazuje, że klub może potrzebować sprzedać cennych zawodników jeśli chce pozyskać graczy z styczniu. Jednak sytuacja powinna ponownie poprawić się w lecie ze względu na dodatkowe fundusze z korzystniejszych umów sponsorskich i dyspozycji w rozgrywkach.

Czy w przypadku konieczności sprzedaży zawodników, aby sfinansować transfery w tym oknie jesteście za taką decyzją? Jeśli tak, to kto Waszym zdaniem powinien opuścić klub?

02/01 17:49

Już w sobotę po długiej przerwie wracają derby!

„Wszyscy wkładają w to absolutnie wszystko. Czasami to nie wystarcza, ale pracujemy nad tym.

Wiemy, ile mecz z Sunderlandem znaczy dla miasta i mamy cały tydzień, aby się do niego przygotować” - powiedział Dan Burn

01/01 01:53

Howe wierzy w poprawę wyników i mimo rozczarowania nigdy nie będzie się użalać.

„Wiele się wydarzyło. Mecz wypełniony akcją. Jesteśmy rozczarowani sposobem, w jaki broniliśmy.

Musisz mieć nastawienie, że to ty tworzysz swoje szczęście. Użalanie się nad sobą nigdy nie przynosi pozytywnych rezultatów. Zawodnicy dali z siebie wszystko. Potwierdzam jakość tej grupy. Z czasem osiągniemy wyniki, których potrzebujemy" - powiedział Howe.

Trener jeszcze raz podzielil się informacjami o urazie pachwiny Trippiera i łydki Wilsona.

"Kieran ma problem z pachwiną, oba urazy zdarzyły się w meczu z Nottingham Forest. Nie jesteśmy pewni, jak poważna jest kontuzja Kierana, ale mamy nadzieję, że szybko uda mu się wrócić do gry. Callum przegapi następne 2 mecze”.

 

Komentarze:

Wróć do newsów