13.04.2024

Newcastle United Aktualności

Sezon 2011/12 – wspomnijmy to raz jeszcze (2)

2012-05-27 21:38:00 Dodał: SkorpionKomentarze:

Serwis Newcastle United - NUFC PLW cyklu wspomnieniowym z minionego, udanego dla Srok sezonu, pora na kolejne miesiące – wrzesień i październik. Newcastle United rozpoczęło wrzesień jako drużyna, która nie doznała w lidze porażki i mogliśmy z nadzieją spoglądać na to, co przed nami.

Wrzesień

Kolejny miesiąc i kolejne wyzwania. Sroki zdobyły dotąd 7 punktów w trzech meczach i awansowały do 3. rundy Carling Cup. Rozgrywki ligowe wróciły po przerwie na spotkania reprezentacji narodowych. Newcastle United udało się po raz pierwszy w tej kampanii do Londynu – na mecz z Queens Park Rangers. Gospodarze, po awansie do Premier League, wydali dość dużo środków na wzmocnienia.

Przed meczem w centrum uwagi był Joey Barton, który zdążył w tym sezonie zaliczyć występy w barwach Newcastle, by teraz wystąpić przeciw swojej byłej drużynie. Goście wywieźli z zachodniego Londynu punkt, broniąc się przez większość meczu. Nie padła żadna bramka, chociaż w pierwszej połowie bliski jej strzelenia był Leon Best.

Ze statusem wciąż niepokonanych Toon Army podążyła za swoją drużyną do Birmingham, na spotkanie ze znajdującą się w kiepskiej formie Aston Villą. Po raz kolejny Sroki zaaplikowały na swoje konto punkt w wyjazdowej konfrontacji. Tym razem było 1:1 - i to gościom znad Tyne bardziej zależało na wygraniu tego meczu pomimo tego, że to Villa objęła prowadzenie w 13. minucie, po golu Gabriela Agbonlahora. Broniącego bramki Shaya Givena pokonał w 2. połowie Leon Best, który trafił do siatki po tym, jak Given sparował piłkę po strzale Yohana Cabaye.

3 dni później kolejny mecz w ramach Pucharu Ligi i wyjazd do Nottingham. Pomimo korekt w wyjściowej jedenastce Sroki wyszły z tego piłkarskiego dreszczowca z tarczą. Po bramkach Robbie Findleya i Matta Derbyshire'a dla gospodarzy oraz dwóch trafienia Petera Lovenkrandsa był remis 2:2 i potrzebna była dogrywka, aby wyłonić zwycięzcę. W doliczonym czasie gry mieliśmy szczęśliwie zdobytą bramkę Danny'ego Simpsona, wyrównanie Marcusa Tudgaya oraz gol Fabricio Colocciniego strzelony na 4:3 dla Srok tuż przed końcem dogrywki.

Kolejny mecz ligowy u siebie. Do Newcastle zawitało Blackburn Rovers. To wtedy odblokował się Demba Ba od razu strzelając hat-tricka po tym, jak w pierwszych 5 występach nie udało mu się trafić ani razu między słupki. Dzięki trafieniom Senegalczyka Newcastle triumfowało nad ekipą Steve'a Keana 3:1. Ten wynik dał 4. miejsce w ligowej tabeli.

Październik

Za nami było 6 ligowych spotkań, a podopieczni Alana Pardew byli wciąż niepokonani. 1. października, aby utrzymać tę passę, trzeba było poradzić sobie z ekipą Wolverhampton na ich terenie. Kolejny gol Demby Ba oraz fantastyczny rajd uwieńczony bramką Jonasa Gutierreza w 1. połowie meczu zapewniły 3 punkty gościom z Tyneside. O tę zdobycz nie było łatwo, gdyż w 2. połowie Wilki mocno przycisnęły i mało brakowało, aby uratowały remis.

16. października nad rzekę Tyne przyjechała londyńska ekipa, a mianowicie Tottenham. Prowadzenie gościom dał Rafael Van Der Vaart z rzutu karnego po tym, jak w polu karnym zawodnika Kogutów faulował Steven Taylor. Wyrównał Demba Ba tuż po przerwie, ale 20 minut przed końcem meczu to goście ponownie cieszyli się z prowadzenia po trafieniu Jermaina Defoe. Bohaterem meczu okazał się Shola Ameobi. Rosły napastnik wszedł z ławki rezerwowych po to, aby zaliczyć kilka fantastycznych kontaktów z piłką a ostatecznie uratować punkt Srokom wspaniałym strzałem z ostrego kąta.

W meczu z Wigan po raz pierwszy od swojego przybycia z francuskiego Lille na listę strzelców wpisał się Yohan Cabaye. Wspaniałą asystę przy golu francuza zaliczył jego rodak Sylvain Marveaux. 3 punkty zdobyte z The Latics pozwoliły znaleźć się Srokom w czołowej czwórce angielskiej Premier League.

Ponownie Puchar Ligi. Lecz tym razem dobra passa meczów bez porażki została zakończona. Dokonała tego ekipa Blackburn, która w 4. rundzie Carling Cup występowała w roli gospodarza. Trafienia Rubena Rochiny oraz Yakubu pozwalały przypuszczać, że ten mecz już się zakończył, ale ekipa gości udowodniła, że nie poddaje się łatwo. W doliczonym czasie gry trafienia kolejno Cabaye' i Guthrie'go doprowadziły do dogrywki. Później kolejno strzelali Gamst Pedersen i Peter Lovenkrands. Niestety, nie powtórzyła się sytuacja z meczu z Nottingham. Gola tuż przed końcem dogrywki zdobyli rywale Srok. Bramka Gaela Giveta pozwoliła Blackburn awansować dalej.

Po pierwszej porażce w sezonie pozostało nam pocieszać się, że Newcastle United jest wciąż niepokonane w lidze. I, na szczęście, ta sytuacja utrzymywała się dalej. 31. października Sroki odniosły pewne zwycięstwo nad Stoke City na Britannia Stadium. Oglądaliśmy kolejnego hat-tricka w wykonaniu Demby Ba, a ekipa Alana Pardew była w tym meczu lepsza od rywali.

Po 10 ligowych spotkaniach, gdy Newcastle United wciąż nie doznało porażki, wszyscy zastanawialiśmy się, jak długo przyjdzie nam cieszyć się z dobrej formy piłkarzy. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy domowego meczu z Evertonem, podczas którego.... Ale o tym – następnym razem.