13.04.2024

Newcastle United Aktualności

Sroki gromią na Victoria Park. Hartlepool 1:5 Newcastle

2012-08-07 22:27:08 Dodał: przemekdwaKomentarze:

Serwis Newcastle United - NUFC PLNewcastle United pokonało na wyjeździe Hartlepool FC 5:1 w swoim przedostatnim meczu towarzyskim, nie dając swoim rywalom absolutnie żadnych szans.

Przed samym spotkaniem odegrano na Victoria Park nieoficjalny hymn gospodarzy Two Little Boys. To był ostatni moment radości kibiców Hartlepool. Już w 3 minucie padła bramka dla Srok! James Tavernier odegrał do Goslinga, ten posłał piłkę na prawe skrzydło do Amalfitano, który z kolei dograł po ziemi w pole karne i nasz kapitan Ameobi nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce.

Kolejna minuta i kolejna bramka. W 4 minucie Ameobi ograł bramkarza Scotta Flindersa, podał do niepilnowanego Marveaux, który… trafił w słupek, ale piłka szczęśliwie wróciła do pomocnika, a ten po raz drugi się nie pomylił i 2:0 dla Newcastle. W 12 minucie było już 3:0. Amalfitano dogrywał do Ameobiego, który był faulowany w polu karnym i sędzia David Webb musiał wskazać na „wapno”. Z karnego nie pomylił się Marveaux, posyłając golkipera gospodarzy w drugi róg.

Do przerwy niewiele się już działo, parę główek Ameobiego ponad bramką Flindersa, któremu nasz kapitan nie dał dzisiaj odetchnąć. Niestety nasza perła z Nigerii musiała przedwcześnie opuścić plac gry z powodu kontuzji.

W przerwie Alan Pardew dokonał dwóch zmian. Kontuzjowanego Ameobiego zastąpił grający po raz pierwszy w okresie przygotowawczym Hatem Ben Arfa, a za Stevena Taylora wszedł Haris Vuckic. W drużynie Hartlepool Darren Holden zastąpił Evana Horwooda.

W 51 minucie Ben Arfa mógł zapisać się w pamięci kibiców gospodarzy, ale jego strzał został zablokowany przez obrońców. Minutę później nic już nie uchroniło Hartlepool przed stratą bramki. Ben Arfa zamierzał podać do Amalfitano, ale piłkę odbiła się od któregoś z zawodników, przechwycił ją Vuckic i bez problemu przerzucił bramkarza. 4:0!

W 59 minucie doczekaliśmy się kolejnej zmiany, Mehdi Abeid zastąpił Gaela Bigirimane. Chwilę później gospodarze zdołali zmniejszyć rozmiary porażki na 1:4 po tym jak Anthony Sweeney umieścił piłkę w siatce. W 73 minucie Newcastle przeprowadziło kolejne zmiany: Curtis Good za Simpsona oraz Ryan Taylor za Jamesa Percha. Pięć minut później Gabriel Obertan zastąpił bohatera wieczoru Sylvaina Marveaux, zaś w 80 minucie za Amalfitano wszedł Santon. W 84 minucie kolejna zmiana w składzie Srok, za Harpera wszedł młodziutki Jak Alnwick. Chwilę po zmianie kolejna akcja Srok i kolejna bramka. Mocne uderzenie po ziemi z 17 metrów w róg bramki Gabriela Obertana i 5:1.

W 90 minucie powinna być kolejna bramka dla Srok, ale świetna interwencja Austina uchroniła gospodarzy. Sędzia doliczając 2 minuty do regulaminowego czasu miał ochotę zobaczyć jeszcze chociaż jedną bramkę, ale Newcastle jak na złość postanowiło już nie strzelać i mecz zakończył się wysokim wynikiem 1:5.

7.08.2012 Victoria Park

Hartlepool FC 1:5 Newcastle United FC

Bramki: Sweeney (62’) - Ameobi (3’), Marveaux (4’, 12’k), Vuckic (52’), Obertan (85’)

Newcastle United: Harper (Alnwick '84); Simpson (Good '73), S. Taylor (Ben Arfa '46), Williamson, Tavernier; Perch (R. Taylor '73), Bigirimana (Abeid '60); Amalfitano (Santon '80), Gosling, Marveaux (Obertan '78); Ameobi (c) (Vuckic '46).

Widzów: 4802 w tym 2503 kibiców gości.

Sędzia: David Webb.