16.03.2024

Newcastle United Aktualności

Bez bramek na Maderze. Maritimo 0:0 Newcastle

2012-09-21 00:06:06 Dodał: ?!MiSzA!?Komentarze:

Serwis Newcastle United - NUFC PLBez wyrazu rozpoczęli piłkarze Newcastle grupowe zmaganie w Lidze Europy. Na terenie teoretycznie najsłabszego rywala w tej fazie turnieju Sroki nie zdołały znaleźć drogi do siatki przeciwnika i ostatecznie obie drużyny podzielić się musiały punktami.

Gospodarze od początku meczu narzucili własne tempo gry. Sroki przegrywać mogły już od 2. minuty, ale po dośrodkowaniu z lewej strony Heldonowi zabrakło centymetrów, by wpakował piłkę do siatki.

Gra toczyła się głównie na połowie Newcastle i dopiero w 28. minucie Sroki zagroziły bramce strzeżonej przez Romaina Salina. W doskonałej sytuacji znalazł się Amalfitano, ale strzał Francuza został zablokowany. Piłka trafiła do Williamsona, jednak i on zmarnował wyborną okazję - do odbitej od obrońcy futbolówki dopadł Shola Ameobi, który mógł sobie wybrać, którą częścią ciała wpakować ją do bramki i najwyraźniej ten szeroki wachlarz możliwości go przerósł, bowiem skończyło się tylko na strachu.

Od tego momentu Sroki nieco ożywiły się w swoich poczynaniach. Najpierw zza pola karnego uderzał Dan Gosling, gdy piłka mijała bramkarza, wydawało się, że Sroki obejmą prowadzenie, jednak "łaciata" otarła się o zewnętrzną stronę słupka i opuściła plac gry. Po chwili Bigirimana doskonałym podaniem z głębi pola znalazł w polu karnym Sholę Ameobiego, ten jednak pogubił się w tej sytuacji i ... podał piłkę do golkipera rywali.

W doliczonym czasie pierwszej połowiy, dobrze spisujący się do tej pory w bramce Srok Rob Elliot chwycił piłkę w ręce po podaniu Stevena Taylora, jednak sędzia najwyraźniej chciał wynagrodzić gościom wcześniejszą sytuację, gdy nie odgwizdał zagrania ręką we własnym polu karnym przez jednego z obrońców Maritimo i nie zdecydował się podyktować jedenastki.

Drugą połową Sroki zaczęły od mocnego uderzenia - poprzeczka uratowała gospodarzy po strzale pełniącego funkcję kapitana Newcastle, Sholi Ameobiego. Mylił się ten kto uznał to za zwiastun lepszej połowy w wykonaniu podopiecznych Alana Pardew. Zawodnicy Srok zdawali się grać na pół gwizdka, licząc najwyraźniej, że mecz wygra się sam. Tymczasem, choć Ameobi jeszcze raz stanął przed doskonałą szansą, po tym jak w polu karnym świetnie zgubił obrońcę, nie zdołał jednak z bliskiej odległości pokonać Salina, to bliżej zdobycia bramki byli piłkarze Maritimo. Najpierw w 70. minucie Elliot wspaniale wybronił kąśliwy strzał Samiego, a dziesięć minut później piłkę głową z linii bramkowej wybił Davide Santon.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym, a piłkarze Newcastle albo źle znieśli warunki klimatyczne (sierpień i wrzesień to najcieplejsze miesiące na Maderze), albo zwyczajnie zlekceważyli rywala. Podopieczni Alana Pardew wałęsali się po boisku, niejednokrotnie odpuszczając krycie przeciwnika, a jedynymi zawodnikami, którym chciało się biegać był Gael Bigirimana i - wprowadzony na ostatnie 20 minut meczu - Shane Ferguson.

CS Maritimo : Newcastle United 0:0