Nastepny mecz

Rywal Newcastle

Newcastle United

Koniec sezonu -:-
 
31.07.2024
St. James' Park, Newcastle

Ostatni mecz

Rywal NUFC A-League All Stars

Newcastle United

8-0
 
24.05.2024
Marvel Stadium, Docklands

Tabela Championship

LpDrużynaMeczePunkty
1.Manchester City 3891
2.Arsenal FC 3889
3.Liverpool FC 3882
4.Aston Villa 3868
5.Tottenham Hotspur 3866
6.Chelsea FC 3863

NUFC.PL zmienia się dzięki Wam!
Zapraszamy do korzystania z nowego systemu komentarzy, o wiele więcej zmian jest coraz bliżej.

NUFC - dolacz do nas

NUFC.PL tworzą kibice dla kibiców. Przyłącz się do nas i pomóż sprawiać, że strona staje się dla Was lepsza!
Kontakt przez dział Współpraca lub wiadomość na Facebooku.

Habib Beye
  • Habib Beye
  • Data i miejsce urodzenia: 19.10.1977, Suresnes
  • Narodowość: Senegalczyk
  • Wzrost: 182 cm
  • Waga: 79 kg
  • Data transferu: 31 sierpień 2007
  • Poprzednie kluby: Olympique Marsylia

[ Wróć ]

 

Habib Beye jest Senegalczykiem. Z Afryką nie miał jednak w rzeczywistości wiele wspólnego. Beye urodził się 19 października 1977 w Suresnes, we Francji. Wcześnie jednak przeniósł się z rodziną do Paryża, gdzie uczęszczał do akademii Paris Saint German. Młody Habib nie miał jednak okazji zadebiutować w pierwszej drużynie zespołu ze stolicy. Nie chciał czekać w nieskończoność na swoją szansę i postanowił przenieść się do Racingu Strasbourg.

Tam sprawy potoczyły się znacznie lepiej. Zaraz po transferze w 1998 roku, Beye stał się ulubieńcem kibiców Racingu. Solidne występy w obronie zaowocowały sympatią i pewnym miejscem w pierwszym składzie. W 2001 roku udało mu się zadebiutować w seniorskiej reprezentacji Senegalu. W Strasburgu rozegrał pięć dobrych sezonów. W 2003 roku nieoczekiwanie ogłoszono, że Beye przenosi się do zespołu Olympique Marsylia.

W Maryslii od początku był pierwszym wyborem trenera, a jego występy podziwiała cała Francja. Kibic Racingu ze smutkiem patrzyli na swojego byłego ulubieńca, a sam Beye był jednym z najbardziej solidnych obrońców w całej lidze. Władze Marsylii szybko doceniły jego pracę i wkład w drużynę, oferując mu opaskę kapitańską.

W lecie 2007 roku Habib postanowił opuścić zespół z południa Francji, o czym poinformował władze klubu. Wyścig o reprezentanta Senegalu i kapitana Marsylii zwyciężyło Newcastle United, i 31 sierpnia, w ostatnim dniu okienka transferowego, Habib Beye stał się "Sroką". Kwoty transferu nie ujawniono.


Opracował: Michał "Shadowm" Mikołajewski