Widzów: 50104
Sędzia: Mike Riley

Steve Harper Robert Green
  Habib Beye Lucas Neill
78' Out Claudio Cacapa Matthew Upson
  David Rozehnal  George McCartney
  Nicky Butt Anton Ferdinand
  Geremi Żółta kartka Żółta kartka Lee Bowyer
  Charles N'Zogbia Żółta kartka Hayden Mullins 62' Out
  James Milner  Matthew Etherington 80' Out
51' Out Michael Owen Mark Noble
  Alan Smith Dean Ashton
73' Out Mark Viduka Carlton Cole 68' Out

78' In Steven Taylor Fredrik Ljungberg 62' In
51' In Obafemi Martins Jonathan Spector80' In
73' In Sanchez Jose Enrique Henri Camara 68' In
  Shay Given Richard Wright
  Abdoulaye Faye James Collins

Po słabym występie w poprzedniej kolejce, tym razem Newcastle w pełni zrehabilitowało się i pokonało West Ham United 3:1 (2:1) w siódmej kolejce Premiership.

Mark Viduka, który po lekkiej kontuzji powrócił do pierwszego składu zaliczył bardzo dobry występ i strzelił dwie bramki. Trzecie trafienie dla Srok dołożył N’Zogbia, a honorowego gola dla Londyńczyków zdobył Dean Ashon.

Już w pierwszej minucie piłkarze West Hamu stworzyli groźną sytuację, ale Carlton Cole z 16 metrów posłał piłkę nad bramką, której kolejny raz strzegł Steve Harper.

Jednak Sroki bardzo szybko odpowiedziały i co najważniejsze - skutecznie. Po dośrodkowaniu N’Zogbii z lewej strony w polu karnym gości Mark Viduka wybiegł przed obrońców i strzałem głową pokonał Roberta Greena.

Po bramce mecz się wyrównał. Obie drużyny dośrodkowaniami próbowały zagrozić bramce rywali, ale dobra gra w obronie po obu stronach nie pozwoliła napastnikom na zmianę wyników.

Mark Noble stworzył groźną sytuację w 27. minucie. Jego strzał zza pola karnego sprawił problemy Harperowi, który jednak zdołał wybić piłkę na róg. Chwilę później Noble dośrodkował z rzutu wolnego, a Upson strzałem głową nie trafił w światło bramki.

W 32. minucie przewaga Młotów w ostatnich minutach przyniosła efekty . Po wrzucie piłki z autu w pole karne Carlton Cole odegrał głową do Deana Ashtona, a ten strzelił z woleja w długi róg bramki i pozostawił bez szans bramkarza Srok.

Na cztery minuty przed przerwą długie podanie od Rozehnala otrzymał na lewe skrzydło N’Zogbia, który wymanewrował Lee Bowyera i podał po ziemi na piąty metr do Viduki, który nie miał najmniejszego problemu ze skierowaniem piłki do siatki i do przerwy Sroki prowadziły 2-1.

Zaraz po przerwie Michael Owen zasygnalizował managerowi, że chce być zmieniony. Na jego miejsce wszedł Obafemi Martins, którego kibice przywitali gromkimi brawami.

W 54. minucie David Rozehnal z rzutu wolnego uderzył tuż nad ziemią i piłka o centymetry minęła bramkę Greena. Chwilę później Mark Viduka wyłożył piłkę przed pole karne Butt’owi, który oddał strzał na bramkę, a golkiper Młotów z największym trudem wybił piłkę.

Później to West Ham miał okazje do wyrównania. Dean Ashton strzelał groźnie z rzutu wolnego, ale Steve Harper stanął na wysokości zadania. Parę minut później po kolejnym rzucie wolnym dla gości Dean Ashton uderzył głową, lecz na szczęście dla Srok piłka minęła słupek.

W 72. minucie Steve Harper znów uratował Newcastle. Po zamieszaniu w polu karnym Lee Bowyer strzałem głową skierował piłkę w lewy, dolny róg bramki, a bramkarz Srok wyciągnął się jak struna i zatrzymał futbolówkę.

Sam Allardyce zdecydował się na zmianę taktyczną. Mark Viduka został zastąpiony przez Jose Enrique, dla którego był to pierwszy występ w Premier League. N’Zogbia przeszedł na lewe skrzydło. Przedtem na boisko weszli Fredrik Ljungberg oraz Henri Camara, którzy zmienili odpowiednio Mullinsa oraz Cole’a.

W 30. minucie drugiej połowy akcja Smitha, N’Zogbii oraz Obafemi Martinsa zakończyła się podaniem tego ostatniego przed bramkę Greena, gdzie N’Zogbii pozostało tylko przyłożyć nogę i skierować piłkę do siatki. Po bramce Steve Taylor zastąpił Claudio Cacapę.

Bramka francuskiego skrzydłowego przypieczętowała zwycięstwo Srok 3-1 i odebrała gościom chęci do dalszej gry, a Newcastle jeszcze dwukrotnie zagroziło bramce Greena.

Najpierw Martins uderzył z okolic dwudziestego metra, ale piłka poleciała wysoko nad bramką, a kilka minut później Nigeryjczyk wykorzystał błąd George’a McCartney’a i ruszył na bramkę Młotów. Minął bramkarza, strzelił na bramkę, ale kąt był zbyt ostry i trafił w boczną siatkę.

Newcastle pokonało Młoty, które były na fali. Po fatalnym występie w Derby, takie zwycięstwo na pewno poprawi humor wszystkim kibicom Srok. Już we wtorek Newcastle wybiera się na Emirates Stadium na mecz Pucharu Ligi z Arsenalem.