Widzów: 26536
Sędzia: Kevin Friend

Ian Bennett Steve Harper
  Chris Morgan Żółta kartka Fabricio Coloccini
70' Out Jordan Stewart Żółta kartka Ryan Taylor
  Matthew Kilgallon  Jose Enrique
  Andrew Davies Danny Simpson76' Out
60' Out Kyle Walker Tamas Kadar
  James Harper Nicky Butt
  Keith Treacy  Alan Smith
  Stephen Quinn Kevin Nolan
  Darius Henderson Andy Carroll
76' Out Ched Evans Jonas Gutierrez84' Out

70' In David Cotterill Nile Ranger 76' In
60' In Ryan France Marlon Harewood84' In
76' In Henri Camara Tim Krul
  Mark Bunn Ben Tozer
  Glen Little Geremi
  Lee Williamson Danny Guthrie
  Kyel Reid Ryan Donaldson

Newcastle United odniosło cenne, choć szczęśliwe, zwycięstwo na Bramall Lane. Sroki pokonały Sheffield United 1:0, a jedyna bramka w meczu padła po strzale Ryana Taylora.

Przed meczem minutowym aplauzem pożegnano zmarłego dzisiaj Kietha Kettleborough, byłego piłkarza Sheffield United i Newcastle (sezon 1965/66). Miał 74 lata.

Od pierwszej minuty na boisku przeważali gospodarze i bardzo szybko mogli objąć prowadzenie, ale Darius Henderson w sytuacji sam na sam strzelił obok bramki.

W pierwszym kwadransie dobrą okazję miał jeszcze Keith Treacy, ale jego uderzenie przeleciało nad poprzeczką bramki Steve’a Harpera. Od tego momentu mecz zaczął się wyrównywać.

Newcastle też miało dwie szanse w przeciągu kilku minut. Najpierw po podaniu Kevina Nolana Ryan Taylor trafił w bramkarza, a potem po rzucie rożnym Andy Carroll głową strzelił zbyt wysoko.

Do przerwy nie wiele się działo, a zawodnicy więcej faulowali niż stwarzali podbramkowe sytuacje. Dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy Ched Evans mógł zdobyć bramkę, ale posłał piłkę obok bramki.

Newcastle odważniej zaatakowało od początku drugiej połowy. Pierwszy bliski strzelenia gola był Nolan, ale jego techniczne uderzenie końcami palców na róg odbił Ian Bennett. Chwilę później Carroll główką trafił w słupek.

W końcu w 54 minucie na strzał z 25 metrów zdecydował się Ryan Taylor i pewnie nic by z tego nie było, gdyby nie fakt, że piłka odbiła się od Chrisa Morgana i wpadła do siatki, pozostawiając bez szans bramkarza Sheffield United.

Niedługo po tym Sroki mogły podwyższyć prowadzenie. Piłka trafiła do Carrolla, który zdecydował się na strzał z woleja, ale nie trafił w światło bramki.

Po szturmie na bramkę gospodarzy, podopieczni Chrisa Hughtona oddali inicjatywę Szablom, jednak te nie potrafiły tego wykorzystać. Kilka razy zakotłowało się pod bramką Harpera, ale na szczęście nie potrafili pokonać dobrze dysponowanego golkipera Srok.

Sheffield poczuło swoją szansę na bramkę w doliczonym czasie, który wywołał wiele kontrowersji, bo sędzia dodał aż 5 minut. Zmobilizowani gospodarze mieli dwie znakomite okazje, ale wspaniałymi interwencjami popisał się Harper blokując strzały Treacy’ego oraz Hendersona zapewniając Newcastle trzy punkty.

Chris Hughton zwycięstwem rozpoczął swe panowanie na St. James’ Park. Niestety styl pozostawia nadal wiele do życzenia, a remis były raczej sprawiedliwszym wynikiem. Na słowa pochwały zasługuje Tamas Kadar, który tym razem zaliczył solidny występ na środku defensywy.

Newcastle teraz podejmie Peterborough United, z którym mają do wyrównania rachunki z Pucharu Ligi. Mecz odbędzie się w sobotę 7 listopada o godzinie 16:00.