Widzów: 47010
Sędzia: M Russell

Steve Harper Matthew Gilks
  Fabricio Coloccini Ian Evatt
75' Out Danny Simpson Żółta kartka Stephen Crainey
37' Out Tamas Kadar  Alex Baptiste
  Mike Williamson Seamus Coleman
69' Out Kevin Nolan Keith Southern
  Danny Guthrie Żółta kartka David Vaughan67' Out
  Andy Carroll  Charlie Adam
  Peter Lovenkrands Gary Taylor-Fletcher  65' Out
  Wayne Routledge DJ Campbell
  Jonas Gutierrez Ben Burgess65' Out

75' In Shola Ameobi Barry Bannan 67' In
37' In Ryan Taylor Stephen Dobbie 65' In
69' In Joey Barton Brett Ormerod 65' In
  Tim Krul Mark Halstead
  Alan Smith Rob Edwards
  Fabrice Pancrate Jason Euell
  Leon Best Billy Clarke

Newcastle United bez najmniejszego problemu pokonało 4:1 Blackpool i pewnie zmierza po zwycięstwo w rozgrywkach Championship.

The Magpies na prowadzenie wyszli już w 12. minucie. Tamas Kadar prostopadle podał na lewe skrzydło do Jonasa Gutierreza. Argentyńczyk ograł dwóch zawodników gości, wpadł w pole karne i próbował odegrać do nadbiegającego Andy'ego Carrolla. Piłka odbiła się jednak od jednego z obrońców Blackpool i wpadła do bramki. Gutierrez kapitalną akcję uczcił swoją charakterystyczną "cieszynką" - założył maskę Spidermana i naśladował ruchy bohatera komiksów.

W 36. minucie było już 2:0. Danny Guthrie celnie dośrodkował z rzutu wolnego, a piłkę głową do siatki wpakował Andy Carroll.

W drugiej połowie Sroki kontynuowały ostrzał bramki Matta Gilksa. Kolejnym znakomitym rajdem lewą stroną popisał się Gutierrez. Spidey zszedł do środka i zagrał do wbiegającego w pole karne Kevina Nolana. Pomocnik Newcastle wpadł w obręb szesnastki, ograł na szybkości całą defensywę Blackpool wraz z bramkarzem i ze stoickim spokojem posłał piłkę do pustej bramki.

Dzieła zniszczenia gości dokonał Wayne Routledge. Carroll zgrał piłkę do wprowadzonego w drugiej połowie Sholi Ameobiego. Czarnoskóry napastnik pomknął prawą stroną, gdzie zostawił piłkę Routledge'owi. Wayne dynamicznie przedarł się w pole karne i uderzył na bramkę Gilksa. Piłka odbiła się jeszcze od słupka, zanim zatrzepotała w sieci.

Rozluźnieni piłkarze Newcastle pozwolili gościom na zdobycie honorowego gola. Steve Harper w pięknym stylu obronił uderzenie sprzed pola karnego Stephena Dobbiego, jednak przy dobitce Bretta Ormeroda był bezradny.

Newcastle grało na wielkim luzie, radując kibiców zgromadzonych na St James' Park wspaniałymi akcjami. Widać, że względnie szybko wywalczony awans do Premier League ściągnął z zawodników uciążliwą presję. Sroki w spotkaniu z Blackpool rozwinęły skrzydła i pokazały, na co ich tak naprawdę stać. Oby latały tak wysoko do końca sezonu.