24.04.2024

Newcastle United Aktualności

Poza strefą spadkową! Newcastle United 1:0 Crystal Palace

2016-05-01 12:28:42 Dodał: mamutKomentarze:

Serwis Newcastle United - NUFC PL Newcastle United pokonało wczoraj 1:0 na St. James' Park Crystal Palace. Gola na wagę 3 punktów strzelił Andros Townsend i dzięki temu Sroki wyszły ze strefy spadkowej!

Wczorajszy mecz był specjalny dla Alana Pardew, który po raz pierwszy wrócił do Tyneside od momentu objęcia Orłów.

Pierwsza połowa była dość wyrównana i obie drużyny miały szanse na prowadzenie, ale bramkarze, jak i defensywy spisywały się dobrze, co blokowało drogę do siatki. Jednak to podopieczni byłego menedżera NUFC mieli lekką przewagę i więcej szans na objęcie prowadzenia.

W drugiej odsłonie spotkania zawodnicy Rafy Beniteza wszyli bardzej zdeterminowani na boisko i atakowali bramkę Hennesseya. W 58. minucie spotkania Newcastle wywalczyło rzut wolny z około 20 metra od bramki CP i przepięknym uderzeniem popisał się Andros Townsend, który posłał piłkę w długi róg bramki i angielski bramkarz Orłów nie miał szans na obronienie strzału.

Po stracie gola Crystal Palace się ożywiło i w 70 minucie spotkania wywalczyło rzut karny po błędzie Moussy Sissoko, który zagrał piłkę ręką. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Yohan Cabaye i uderzył w lewy dolny róg bramki, ale fantastyczną interwencja popisał się Karl Darlow i obronił strzał Francuza.

Parada bramkarza Newcastle okazała się na wagę 3 punktów, dzięki którym Sroki opuściły strefę spadkową i zbliżają się do celu jakim jest utrzymanie w Premier League pod wodzą Rafy Beniteza, który odmienił drużynę i można go nazwać cudotwórcą.

36. kolejka Premier League: Newcastle United 1:0 Crystal Palace
Bramki: 58' Townsend

Kartki żółte: Newcastle United - Chancel Mbemba (7), Jack Colback (64);

Newcastle United (4-2-3-1): Karl Darlow; Vurnon Anita (Jonjo Shelvey 88), Chancel Mbemba, Jamaal Lascelles, Paul Dummett; Cheick Tiote, Jack Colback; Andros Townsend, Georginio Wijnaldum (Ayoze Perez 80), Moussa Sissoko (c); Papiss Cisse (Aleksandar Mitrovic 72)

Crystal Palace (4-2-3-1): Wayne Hennessey; Joel Ward, Scott Dann, Damien Delaney, Pape Souare; Mile Jedinak (c), James McArthur (Bakary Sako 60); Jason Puncheon (Dwight Gayle 74), Yohan Cabaye, Yannick Bolasie; Connor Wickham (Emmanuel Adebayor 74)

Sędzia: Mike Dean

Widzów: 52,107